Rüyada Ağaca çıkmak görmek

Ağaca çıkmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ceviz ağacına çıkmak : Ceviz ağacı üzerinde olduğunu gören kimse, yukarıda vasfolunduğu gibi kaba ve arap olmayan bir kimseye yaslanır. Eğer ağaçtan indiğini görse, yaslanıp güvendiği o kimse ile aralarında olan işi tamamlanmaz.
Çitlenbik ağacına çıkmak : Bir kimse kendisinin çitlenbik ağacına çıktığını görsse hayra nail olur. Yahut sevineceği bir sözü işitir.
Çıkmak : Rüyada insanın, dağ, yokuş, tepe, baca vs. gibi yerlere çıkması, arzu ettiği maksadına kavuşmasına delâlet eder.
Tanınmayan ağaçlar : Bahusus bu ağaçları geceleyin görürse, ancak rüyayı görenin sıcaklıktan dolayı ağaçların gölgesinde gölgelenmesi veya yağmur yahut aslan korkusundan ağaçlara sığınmasının tabiri ise, rızka ve iktidarlı bir kimseye istinad etmeye delâlet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağaç Ağaca çıkmak ağaca tırmanmak Ağaçlar Ağaçtan inmek baca bacaya çıkmak Çatıya çıkmak Ceviz ceviz ağacı Çitlenbik Çitlenbik ağacı Dağ Dağa çıkmak Gece Göğe çıkmak Gökdelene çıkmak Gölgelenmek Kaleye çıkmak Korkmak Kuleye çıkmak meyve ağacı Minare Minareye çıkmak sakız ağacı Tavana çıkmak Tepe Tepeye çıkmak Yokuş Yokuşa çıkmak