Rüyada Ağız görmek

Ağız ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ağızdan su çıkması : Denilmiştir ki, bir alimin ağzından su çıktığının görülmesi, o alimin vaaz, ilim ve fetvasından insanların istifade etmeleri ile tabir edilir. Ağzından su çıktığı görülen tüccar ise, doğru sözlü birisidir.
Ağzının kokması : Bir kimse rüyada, kendi ağzını kokuyor görse, kendisini meth-ü sena eden bir söz söyler ve çok lâf eder. Bundan dolayı da müşkül durum ve azaba uğrar.
Çene : Rüyada görülen çene, aşiretin reisine ve nesli çok adama ve yanında aşiretin topluluğu olan kimseye delalet eder.
Dişler : Üst çenede ve göz hizasında bulunan dişler erkeklere, alt çene ve sakal hizasında bulunan dişler de kadınlara delalet eder. Bir kimse, rüyada bu dişlerin birinde gördüğü artma, kuvvete, beyazlık ve güzellik ise, o kimsenin, o dişinin ifade ettiği kimseden göreceği ferahlık ve sevince delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağız Ağız kokusu ağzının kokması Balgam Balgam çıkması Beyaz diş Çene Diş Diş beyazlığı Dişler Insan dişi Köpek dişleri Kötü koku Su çıkması Üst çene dişleri