Rüyada Ayak görmek

Ayak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ayağından su akmak : Ayağından su aktığını görse, o kimsenin vücudunda su toplanır.
Ayağının birinin diğerinden uzun olması : Ayaklarının birisinin diğerinden uzun olduğunu gören kimse, uzak bir yola gider ve onun yolculuk müddeti uzamaya-rak ölür.
Ayağının güzelliği : Ayağının güzelliği rüya sahibinin din ve dünyasının güzelliğine delalet eder.
Günahkar bir kimsenin ayağının güzel olduğunu görmesi, tövbe etmesine;
kafir için de Müslüman olmasına delalet eder.
bazen ayağının güzel görünmesi, işlerinde gayretli olmasına ve arzu ettiği şeyin akıbetinin güzel olmasına delalet eder.
bazen da ayağının güzelliği namazı tamamlamağa delalet eder.
Ayağının kırılması : Yolculukta bulunan bir kimse ayağının kırıldığını görse, yerinde dursun ve gitmekten kaçınsın. Ayağının, yerinden çıkarıldığını görse, hanımı hastalanır.
Ayak : Rüyada ayak görmek kişinin servetinin devamlı olmasına, iyi amel yapmağa, işlerinde itimat ettiği şeye delalet eder.
Ayak : Ayak, kişinin büyüğü veya çocuğu veya annesi yahut bineği veyahut gemisi ya da sanat ya malı gibi kendisine yardım eden kimseye ve yardım ettiği şeylere delalet eder.
Ayak : Insanın rüyada görülen ayağı onun varlığıdır.
Ayak bileziği : Rüyada görülen ayak bilezikleri, erkek bir çocuktur.
Ayak kayması : Bazan rüyada ayak kayması, rüya sahibinin kazancının gitmesine, bazan da ilim talep edenin hata ve unutkanlığma delalet eder.
Ayak kemikleri : Ayak kemikleri geçim kaynağı olan malına delalet eder.
Ayak kemikleri : Ayak kemiklerinden bir kemiğin göğe çıktığını gören kimse, ölür.
Ayak parmakları : Ayak parmakları o insanın kız, cariye ve kölelerinin bezeklerine delalet eder.
Ayak ökçesi : Rüyada görülen ayak ökçesi evlad ile tabir edilir.
Ayakla tepmek : Rüyada ayağı ile bir şeyi tepmek, söylemiş olduğu sözü inkar etmeye delalet eder.
Ayaklar : ayaklar kişinin bineğine ve malına delalet eder.
Bundan dolayı bir kimse rüyada ayaklarının kesildiğini görse, o kimsenin bineği ölür ve malı gider.
Baş kalıbı : Baş kalıpları başa giyilen şeylere, ayak kalıpları ayak içinde olduğu halde kendisiyle yürünen şeylere delalet eder.
Çıplak ayakla mest giymek : Rüyada yalın ayak mest giydiğini gören uzak yahut yakın bir yere yolculuk yapar. Ya da bir kızla evlenir.
El ve ayaklarıyla taklit yapmak : Işıkta el ve parmaklarıyla taklit etmek, gıybet etmeye delalet eder.
Fazla ayak : Rüyada fazla bir ayağın olduğunu gören kimsenin, geçimi faz-lalaşır.
Kıllı ayak : Ayaklarda görülen kıl, rüya sahibinin borcunun artmasına,
Sağ ayağının ağrıması : Rüyada sağ ayağının ağrıdığını veya kırıldığını ya da yerinden koptuğunu gören kimsenin ayağında yara varsa, o kimsenin oğlu hastalanır.
Sarı At : Yele ve kuyruğu kızıl ve dört ayağı sekil sarı at, takva ve dindir.
Sarık sarmak : Rüyada sarığı ayağına sardığını veya ayakkabısını başına giydiğini gören kimse, musibet ve belâya düşer.
Sol ayağının kırılması : Kızı olan kimse bu durumları sol ayağında görse, o kimsenin kızım isterler ve o da vermek ister. Eğer kızı yoksa bir kızı olur.
Topuk : Rüyada topuk görmek, kumar oynayan bir çocuğa delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağrı akmak Aksaklık Alçılı ayak At At ayağı At kuyruğu At yelesi Ayağından su akmak Ayağının ağrıması ayağının kayması ayağının kopması ayağının kırılması Ayağının uzun olması ayağıyla taklit etmek Ayak Ayak bileziği ayak kalıbları Ayak kemiği Ayak kemikleri Ayak kesilmesi Ayak kesmek Ayak kılı ayak kırılması Ayak parmağı Ayak parmakları Ayak sakatlamak ayak topuğu Ayak tırnağı ayak ökçesi Ayakkabı Ayakla itmek Ayaklar Ayakların kesilmesi Bacak Bayan ayağı bilezik Çocuk ayağı Çok ayak Çıplak ayak Dil sürçmesi Düşmek dört ayaklı El Elleriyle taklit etmek Erkek ayağı Fazla ayak Giymek Güzel Güzel ayak Güzellik Göğe çıkmak gökyüzü Insan ayağı iteklemek Itmek Kadın ayağı Kalıp kaymak Kemik Kemikler Kesik ayak Kuyruk Kıl Kıllar Kıllı ayak kırık Kırık ayak Kız ayağı Mest Parmak Parmaklar sağ ayak Sakat Sakat ayak Sakatlamak Sarı at Sarık sarmak Sekil sendelemek Sol ayak Su Su arkı takke kalıbı Taklit etmek tek ayağın uzun olması Temiz ayak tepmek Topal Topal ayak Topuk Tırnak tırnaklar Yalın ayak Üç ayaklı Yele Ökçe Özürlü ayak şapka şapka kalıbı