Rüyada Bahçe görmek

Bahçe ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bahçe : Bazan da bu rüya, oruç ve gece namazı gibi herkesin muttali olamayacağı gizli ibadet edenlere delalet eder.
Bahçe duvarı : Rüyada bahçenin iç tarafına çekilmiş olan duvarın yerinde meyvenin meydana geldiğini görse, dinin fesat olmasına, dünyanın zayi olmasına, askerin karışıklığına, tevbenin bozulmasına, cahilleri ileri geçilip ilim sahiplerini geri bırakmaya, dinden dönmeye, yahut mezhepten çıkmaya, yahut avam halkının yükseltilmesine ve yüksek zümrelerin mertebelerinden düşmelerine delalet eder.
Bahçıvan : Rüyada bahçıvan, insanları kadın sevmeye çağıran kimseye delalet eder.
Bostan : Rüyada bostan, istiğfara, istiğfar da bostana delalet eder.
Bostan ip bükmek : Bostan üzerinde ip görmek, sihir ve sihir gibi şeylerden çirkin amele delalet eder.
Ekilecek arazi : Ekilecek bir araziyi görmek, o arazinin ekilip biçilmesine, ziraatına ve mahsulüne, bolluğuna, kıtlığına, ziraat aletlerine ve ekinciliğe ve o arazide mu'tad olarak biten şeylere, güzel kokan nebatat'a çiçeklerden boylu ve boysuz bahsedilen şeylere delalet eder.
Ev bahçesi : Rüyada ev bahçesi, insanın muhafaza edilmesine ve namuskarlığına, mal ve evlattan şüpheyi defetmeye delalet eder.
Müsakat : (*)Rüyada yapılan müsakat, yakınca, uzağa, büyüğe ve küçüğe yapılan şümullü bir iyiliğe delalet eder.(*) Meyvesinin bir kısmını almak şartıyla bir bağı veya ağaçları birine vermek.
Yeşillik : Rüyada görülen ve tanınmayan çayırlı ve çimenli ve sulu yerler din ve islamdır.
Yer yüzünde görülen her yeşilliğin tabiri de böyledir.
Bazıları da, bir kimse rüyada çayırlı ve çimenli yer görse, o kimse aniden rahatsızlanır, dediler.
Üzüm bahçesi : Üzüm bahçesi görmek de yine böyledir.
Ölü güzel bahçede ise : Bir ölünün rüyada güzel bir bahçede görülmesi onun cennette olmasına delalettir.

Pratik yeni tabir sistemi: Arazi Arsa bağ bağı icar vermek Bahçe Bahçe duvarı bahçeli ev bahçesini vermek bahçeyi icar vermek Bahçıvan Bostan Çayır Çayırlı Çimen Çimenli Çimenli ve sulu yerler duvardan meyve çıkması Ev Ev bahçesi Güzel bahçe Icar Ip ip bükmek Karpuz Kavun Koru meyve bahçesi Müsakat Otlar Otluk Ova Park Sera Tarla uzun bağı Yer Yeşil alan Yeşil bahçe Yeşil ova Yeşillik Üzüm Üzüm çubuğu üzüm salkımı Ziraat Ölü