Rüyada bakan görmek

bakan ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Makam sahini : Gördüğü adam makam sahibi birisi ise ve ondan da yeni bir gömlek aldığını görse, makam sahibinin yerine tayin edilir.
Mukri : (*) Rüyada «Mukri»i görmek emri bil-maruf ve nehy-i ani'l-münker yapnaya delalet eder.(*) Eskiden Profesörlerin dersinin yalnız muhteviyatını anlatması için bir önceki dersi tekrar eden imtiyazlı talebeye denir.
Nebiler : Nebileri görmek, hakim, hatip, maliyeci veya terbiyecilere de delalet eder. Çünkü onlar halkı Allah (C.C.)'a yöneltmektedirler.
Sarık sarmak : Rüyada başına peygamberlerden birinin veya hayatta olan bir sultanın sarık sardığını yahut ölmüş bir sultanın, kendisine bir sarık verdiğini gören kimse, bir vilayete vali tayin edilir.

Pratik yeni tabir sistemi: Asistan asistanlık Asker Avukat bakan Başbakan Cumhurbaşkanı devlet bakanı Genelkurmay Gömlek Görevli Hakim Hatip Hizmetçi Insan Kaymakam Komutan maliyeci Mebus Memur Milletvekili Mukri Müdür Müdür yardımcısı Mühendis müzakere etmek müzakere yapmak müzakere yaptırmak müzakereci Nebi Peygamber Rütbeli sarık Sarık sarmak staj yapmak stajyer Sultan Tamirci terbiyeci Vali öğretim görevlisi Öğretmen şöför