Rüyada Başkan görmek

Başkan ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Asker : Rüyada görülen asker ile beraber bir peygamber veya melik ya da bir alim varsa, mümin ve muvahhitler hakkında yardıma delalet eder.
Başını eğmek : Bir kimsenin rüyada kendisini halk içerisinde yahut sultanın yanında başını aşağı eğmiş görmesi, onun hata ve günah işlemiş ve pişman olmuş olmakla tövbe etmek arzusunda bulunduğuna, eğer tüccar ise malca halinin güzel olmasına delalet eder.
Melikten dayak yemek : Rüyada melikin kendisini dövdügünü gören kimseye melik elbise giydirir. Eğer melik o kimsenin sırtına vurduysa, borcunu öder. Kıçına vurursa, evlendirir.
Muhtar : MUHTAR: Rüyada muhtar, para almaksızın görüştüğü ve muamele ettiği herkesi tezyin eder. Bazan da, arkadaşını dünyada kötü bir şey ile üzüntüye bırakan bir kimsedir.
Valinin çağırması : Rüyada vali tarafından çağrıldığını gören kimse, büyük bir memuriyete atanır.

Pratik yeni tabir sistemi: Alim Asker Baş Baş eğmek Başbakan Başkan Çağırmak Cumhurbaşkanı dayak dayak yemek dövülmek Eğilmek Eğmek General Generkurmay Halk idareci Kamçı v.s. şeylerle vurmak Kaymakam Kral melik Muhtaçlara iyilik yapmak Muhtar Peygamber reis sopa yemek Sultan Topluluk Toplum Vali valinin çağırması