Rüyada Besmele-i şerife görmek

Besmele-i şerife ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Besmele : Rüyada besmeleyi güzel bir yazı ile yazılmış görmek, ilme, hidayete ve besmelenin bereketi ile rızka delalet eder.
Bunun özelliği ise besmelenin bilinen kaidesine göre yazılmış, olmasıdır.
Besmelenin, bazısının bazısına olan münasebeti dolayısıyla çocuk ve toruna delalet eder.
Besmele : Besmele, dalaletten sonra hidayete de delalet eder.
Besmele harfleri : Harflerinin tekrarından dolayı besmeleyi görmek, vaktiyle eline geçiremediği bir şeyi yeniden ele geçireceğine ve evlenmek için gayret gösterip neticede başaracağına delalet eder.
Besmele ile yazılan Kuran : Besmele ile yazılan Kur'an ve Kur'an dan başkası da böylecedir.
Besmele yazmak : Rüyada güzel bir yazı ile besmele yazmak, rızka, ilim ve sanattan hissedar olmaya,
ölü kimsenin bunu yazdığım görmesi ise Allah'ın rahmetinde olduğuna delalet eder.
Bazen besmeleyi yazmak ziraatta kazanç ve berekettir.
Besmeleyi imha etmek : Besmeleyi yazdıktan sonra imha ettiğini veya uçucu kuşlardan birisinin besmeleyi yazıldığı yerden kapıp kaçırmasını görmesi rızkının tükenip, ömrünün bitmesi ile tabir edilir.
Elleri üzerine yazmak : Kur'andan bir parça veya başka bir şeyi elleri üzerine yazmak ve onu mahvetmekte yine böyle tabir edilir.
bazen da bu rüya, rüyayı gören kimsenin vücudunda meydana gelen bir derdin veya müşteki olduğu şeyin artmasına delalet eder.
Nitekim rivayet edilir ki, Hz. Hasan b. Ali (R.A.) alnı üzerinde (Vedduha) sûresinin yazılı olduğunu görüp bunu Said Ibn Musay-yeb (R.A.)

Pratik yeni tabir sistemi: Ayet Ayetler Besmele Besmele çekmek Besmele okumak Besmele silmek Besmele yakmak Besmele yazmak Besmele yırtmak Besmele-i şerife Besmeleyi atmak Bismillah Bismillah demek Defter Divit El Ele yazmak Eller Euzü Euzü besmele Güzel yazı Harf Harfler Hat Hat sanatı Hattat imha etmek Kağıt Kalem Kitap Kuran Kuran ayeti Kuran ayetleri Kurşun kalem Kuş Kuşlar Mürekkep Tükenmez kalem Yazmak Yazı Ölmüş biri Ölü Ölü kimse