Rüyada Boğazlamak görmek

Boğazlamak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Birini kesmek : Birisini kestiğini gören kimse o kimseye zulmeder.Kesilmesi helal olmayan her şeyde hüküm böyledir.
Boğazlamak : Rüyada bir şeyi boğazlamak, ana - babaya asi olmak ve zulümdür.
Boğazlamak : Birisini boğazladığını veya birisinin kendisini boğazladığını gören kimsenin işlerinin tamam olmasına delildir. Ancak bunun meydana gelmesi daha çabuktur.
Boğazlamak : Rüyada boğazlamak, nikaha da delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada güvercin ve koyun gibi şeyleri boğazladığım görse, o kimse evlenir.
Boğazlanmak : Kendisinin boğazlandığını gören kimse Allah Teala'ya sığınsın.
Hayvan boğazlamak : Bir kimse bir hayvanı kafa ve ensesinden boğazladığını görse, o kimse livataya cesaret eder.
Insan kesmek : Bir kimse rüyada birisim bir başka kimse kesiyor görse, kesilen kesenden hayra nail olur. Eğer kesilen hapis ise hapislikten kurtulur, korkuyorsa, korkusundan emin olur, köle ise azat edilir, esir ise esaretten kurtulur, emir ise saltanatında ziyadeliğe nail olur.
Insanların boğazlaması : Bir kimsenin, rüyada bir kavmi boğazlanmış olarak görmesi, onun murad ettiği şeyde işlerinin tamamına hayırla delildir.
Kölenin kesilmesi : Kölenin, rüyada kesildiğini görmesi, azat olmasına, üzüntü ve kederli bir kimsenin kendisinin rüyada boğazlandığını görmesi, üzüntü ve kederinin gitmesine delalet eder.
Mahremlerini boğazlamak : Mahremlerini boğazladığını gören kimse, yakınlarını tanımayarak, onlarla olan münasebetini keser.

Pratik yeni tabir sistemi: Birini kesmek Boğazlamak Boğazlanmak Boğmak Çalışan Cani olmak Cinayet Cinayet işlemek Cinayeti engellemek Doğramak Ense Eşini boğazlamak Eşini kesmek Gaddar olmak Güvercin Güvercin boğazlamak Güvercin kesmek Hayvan Hayvan boğazlamak Insan kesmek Insanlar Işçi Kafa Karısını boğazlamak Karısını kesmek Karısını öldürmek Katil olmak Kesilmek Kesmek Kocasını kesmek Kocasını öldürmek Koyun Koyun kesmek Koyunu boğazlamak Kurban edilmek Kurban olmak Kurtarmak Köle Mahrem Memur Topluluk öldürmek Öldürülmek Ölümden kurtarmak Ölümü engellemek