Rüyada Çamur görmek

Çamur ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ayağının kayması : Çamurda veya ıslak bir yerde ayağının kaydığını görse, din ve dünya işlerinin birisinden ayrılır. Bazen de düşmesi, söyleyeceği bir sözde hataya düşmesine delalet eder.
Çamur : Rüyada görülen çamur, hastalık ve zillettir. Geçimini çamur yapmakla sağlıyan kimse için bu rüya hayırdır.
Çamur : Bazı tabirciler, bir kimse rüyada çamur görse öleceğinden korkulur, dediler.
Çamur : Hasta için çamur görmek, ölümdür.
Çamur yapmak : Rüyada çamur yaptığını gören kimse, iyi bir amel işler.
Çamur yemek : Çamur yediğini gören kimse, ondan yediği miktarca mal yer.
Çamura girmek : Çamura girdiğini ve üzerine çamur sürdüğünü gören kimse, hasta ve perişan olur.
Çamurcu : Rüyada görülen çamurcu, halkın ayıbını örten bir adamdır.
Çamurcu : Çamurcuyu görmek, işlerin zorlaşmasına ve başkasının işinden kendisinin zahmet çekmesine; bazan da çamurcuyu görmek, üzüntü ve kedere delalet eder.
Çamurda yürümek : Hasta olmayan bir kişi rüyada çamurda yürüdüğünü veya çamura girdiğini görse, o kimse bir belaya veya zindan ve hapse ya da sultanm yanında çeşitli mihnetlere girmeye delalet eder.
Çamurla bina yapmak : Çamurla bina yapmak, din ve îmana delalet eder.
Çamurla kerpiç yapmak : Rüyada çamur yoğurup kerpiç yapmada, asla hayır yoktur. Çünkü bu rüya, o kerpiç kuruyup toprak oluncaya değin, keder, bela ve düşmanlığa delalet eder.
Harç : Bina için yapılan çamur rızık ve faydadır.
Katı ve kuru çamur : Katı ve kuru çamur para cinsinden olan maldır. Yaş çamur ise, durumun düzelmesidir.
Kuru çamur : Kuru çamur mal parçasıdır.
Pişmiş çamuru yemek : Pişmiş çamuru yemek, gıybet ve iftiradır.
Resulullahın kabrini çamurla sıvamak : Rüyada Resulullahın kabrini çamurla sıvadığını gören kimse, hacca gider.
Sulu çamur : Hasta olan bir kimsenin rüyada sulu çamur görmesi, onun hastalığının devam etmesine delalet eder.
Sulu çamur : Ancak hasta kendisinin sulu bir çamurdan çıktığını görse, bu halde o hastanın hastalıktan kurtulmasına, sıhhat ve afiyete kavuşmasına delalet eder.
Sulu çamurda yürümek : Bir kişinin rüyada sulu bir çamurda yürümesi, o kimsenin düşeceği üzüntü ve kedere, erişeceği fitne ve meşakkate delalet eder.Bir kimse rüyada sulu bir çamurda yürüdüğünü görse, o yer halkı ve çamura giren kimse için, üzüntü, keder ve korkuya, delalet eder.
Sıcak kara balçık : Rüyada sıcak kara balçığı görmek, rüya sahibi için yönelecek hayra delalet eder. Özellikle suyu kaybetmiş yahut fakir olursa, kolay ve az bir rızıkla fakirlikten kurtulmaya delalet eder.Bu rüyayı bekar görürse evlenir. Ve kayınbaba, kayınbirader ve kayınvalide gibi akrabası olur.
Yaş çamurla sıvamak : Yaş bir çamurla evini sıvadığım gören kimse, salih bir adamdır.

Pratik yeni tabir sistemi: balçık Bataklık Beden Bina Çamur Çamur banyosu Çamur karmak Çamur sürmek çamur yapmak Çamur yemek Çamur yoğurmak çamura düşmek Çamura girmek Çamurcu Çamurda yürümek çamurla oynamak Çamurla sıvamak Çimanto Düşmek Ev Harç Harç karmak Inşaat Inşaatcı Inşaatta çalışmak Ip ile aşağı sarkmak Kaplıca kara balçık Katı çamur Kerpiç Kerpiç yapmak Kuru çamur Medine Peygamberimiz Pişmiş çamur Ravza Resulullah Su Sudan çıkmak Sulu çamur Suya düşmek Sıcak balçık Sıcak kara balçık Sıvacı Sıvacılık sıvamak Tadilat Termal testi ustası Toprak toprak sanatçısı Toprak yemek toprakçı Vücut yaş çamur Yemek Yürümek