Rüyada Çarşı görmek

Çarşı ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

alışveriş ederken çalmak : Rüyada alışveriş ederken bir şey çaldığını gören kimse eğer mücahit ise hainlik yapar ve ganimet malından bir şeyler çalar. Eğer ehramda bulunan hacı ise ehramda olduğu halde avlamr. Veya cinsi münasebette bulunur. Eğer rüya sahibi alim ise münazara yaparken zulmeder yahut dikkatsizce fetva verir.
Çarşı : Rüyada görülen çarşı ve pazar mescide delalet eder. Nitekim mescit, çarşı ve pazara delalet ettiği gibi.
Çarşı halkı : Çarşı halkı da muamelelerinde bazısı bazısıyle mücahede etmekte ve mesai sarfederek birbirleriyle uğraşmaktadırlar.
Çarşı ve pazar : Bazan da çarşı ve pazar bir topluluğun kazanarak kar edeceği ve diğer bir topluluğun da elindekini kaybedeceği bir harbe delalet eder. Cenab-ı Hak «Ey iman edenler — elem verici bir azaptan sizi kurtaracak bir ticaret (yolunu) göstereyim mi size?» (*) mealindeki ayet cihad'a ticaret ismini vermiştir.
Tanımadığı çarşı : Bir kimse rüyada tanımadığı bir çarşıda bir eşyayı kaybetmiş veya orada bir fayda görmüş yahut bir kumaşında zarar etmiş olduğunu görse,
eğer rüya sahibi uyanıkken cihad ve savaşta ise o kimse savaştan kaçarak şehitlik mertebesine nail olmaktan mahrum olur.
Eğer Hac'da ise Haccını tamamen yerine getiremez.
Eğer talebe ise talebeliği terkeder. Yahut ilmi, Allah (C.C.)ın rızasının dışmda bir gaye için öğrenir.
Eğer bu hallerden hiçbirisi onda bulunmaz ise o kimse cuma namazını terkeder.

Pratik yeni tabir sistemi: Alışveriş Alışveriş merkezi AVM Çalmak Çarşı Çarşı halkı Eşya kaybetmek Faydalanmak Hırsız Hırsızlık işhanı kaybetmek Meydan Pazar Pazar yeri Sehir merkezi Ticarethane Yabancı çarşı Zarar etmek