Rüyada Cenaze görmek

Cenaze ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Cenaze : Bazı tabirciler, cenaze münafık bir kimsedir ki, onun elinden kötü ve fasit bir kavim helak olur dediler.
Cenaze havada giderse : Bir cenazenin havada gittiğini gören kimse bir reis veya bir alimin ölmesinden dolayı müşkülata girer. Yahut, kıymetli ve meziyet sahibi bir kimse gurbette veya hane yolunda yahut da harpte vefat eder.
Cenaze namazı kılmak : Bir cenaze üzerine namaz kıldığını gören kimse Allah için bir kavimle kardeşlik eder.
Cenazenin arkasından gitmek : Cenazenin arkasından gittiğini gören kimse dini bozuk olur.
Cenazeye okumak : Cenazelere okuyan kimseyi görmek in'am ve ihsan ediciye ve riya için amel yaptığına delalet eder.
Musalla : Bazan da musallayı görmek, boş durmaya, yolculuk yapmamaya, deve, sığır ve koyunlarda meydana gelecek afete delalet eder.
Musalla : Rüyada ölülerin konduğu musallayı görmek, üzüntü, keder, sıkıntılara, mamur yerlerin harap olmasına, kadınları boşamaya ve uzak yerlere yolculuk etmeye delalet eder.
Tabut üzerinde olmak : Kendisini naaş ve tabut üzerinde gören kimsenin malı çok olur.
Tabuta konmak : Bir kimse kendisini cenaze ve tabut üzerine konulduğunu halbuki hiç kimsenin kendisini yüklenmediğini görse hapsedilir.
Tabutu ve cenazeyi yüklenmek : Tabutu ve cenazeyi yüklendiklerini görse, devlet ve saltanat sahibi bir kimseye tabi ve ondan mala nail olmakla menfaatlanır.
Ölmek : Bir kimse rüyada, ölerek defnedildiğini görse, uzak bir yolculuğa çıkar ve orada mala nail olmaktan mahrum olur.
Ölünün gerinmesi : Rüyada ölünün gerinmesi, o ölünün azabının evlâd ve geri kalanlarına ait olmasına delâlet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Arkadan gitmek Cenaze cenaze duası Cenaze merasimi Cenaze namazı cenaze namazının kılınması Cenaze taşımak Cenazenin arkası Cenazenin uçması Ceset Defnedilmek Gerinmek Gitmek gömülmek Havada gitmek hoca kabre girmek kabre konulmak kefenlenmek kuran okumak kuran okuyucu Musalla musalla taşı Naaş Namaz kılmak Okuyucu Tabut Tabut götürmek Tabut kaldırmak Tabuta konmak Uçmak Yüklenmek Yürümek Ölü Ölüm ölünün esnemesi ölünün gerinmesi Ölünün uçması