Rüyada Ceset görmek

Ceset ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Cesed : Rüyada cesed, insanın, cesedi mesabesinde olan elbise, zevce, mesken, sevgili ve evlad gibi şeylere, sultan, amir ve efendi gibi kendilerine iltica ettiği kimseler üzerine delalet eder.
Cesedini kazmak : Tırnağı ile cesedini kazdığını gören kimse, akrabalarından halini gözetmelerini talep eder ve onlardan güçlüklerle karşılaşır.
Cesedinin yılan olması : Cesedinin yılan cesedi olduğunu görmek, rüyayı görenin herhangi bir kimse için gizlediği düşmanlığını aşikareye vurur.
Tabut üzerinde olmak : Kendisini naaş ve tabut üzerinde gören kimsenin malı çok olur.
Tabuta konmak : Bir kimse kendisinin kaldırılıp tabut üzerine konulduğunu ve bir takım kimselerin onu omuzladıklarını görse, o kimseye yücelik ve saltanat isabet eder ve halkı kahrederek onların başlarına biner.
Cenazesini teşyi edenlerin miktarınca saltanatında itibarı olur.
Üzerine ağlandığım da görse, onun sonu güzel ve methe layık olur.
Ağlayan olmayıp zemmederlerse akıbeti iyi değildir.
Eğer üzerine hayırla dua edilirse akıbeti iyi olur.
Yılan derisi gibi olması : Eğer kendi cesedinin yılan cesedi gibi olduğunu görse, düşmanlığından gizleyip sakladığı şeyi açıklar.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağlamak Beden Cenaze Cenaze merasimi Cenaze taşımak Cenazeye ağlamak cesdini tırnaklamak cesedini kazmak Ceset cesetin değişmesi cesetin yılan olması Deri Insan vücudu Naaş Omuzlamak Tabut Tabuta konmak Tırnak Vücut Yılan yılan derisi Ölmek Ölü ölü yılan Ölüyü kötülemek