Rüyada Çıplak görmek

Çıplak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Avrat mahalline bakmak : Halkın kendisinin avret mahalline baktıklarını gören kimse, vali ise azledilir veya devlet hizmetinde bulunan başka bir kimse ise, rütbe ve makamından ayrılır.
Avret yeri açıkta olursa : Avret yerinin açıkta olduğunu ve bu durumdan da utanmadığını, hiç bir kimsenin de ona bakmadığını gören kimse, içinde bulunduğu sıkıntı ve meşakkat veya bir hastalıktan kurtarır. Eğer borçlu ise, Allah (C.C.) ona, borcunu ödemeyi kolaylaştırır. Korku içinde ise, emin olur
Çıplak bir kadınla cinsel ilişki : Çıplak bir kadınla cima ettiğini gören kimse, üzüntü keder ve sıkıntıdan kurtulur.
Çıplak genç kadın : Çıplak bir genç kadın gören kimse, ticaretinde zarar ederek bütün insanların yanında rezil olur.
Çıplak olduğundan utanmak : Rüyada çıplak olduğunu, halktan da utandığını ve kendisini örtecek bir şey aradığım ancak bir şey bulamadığını gören kimse, zarar eder ve fakirleşir.
Çıplak Olmak : Bazı tabirciler, çıplak olmak ithamdan kurtulmaya delalet eder, dediler.
Çıplak Olmak : Ne için soyunduğunu (iyilik, kötülük, taat, isyan v.s.) bilmeden rüyada soyunmuş olduğunu görmek, eğer soyunduğu yer sokak içerisi ve halkın bulunduğu yer ise, şayet üzerinde bazı elbisesi olduğu halde avret yerinin açık olmasiyle ve bu durumdan da utanmıyorsa o kimsenin izlediği şeyleri aşikareye çıkar ve namusuna halel gelir ve bu rüyada hayır yoktur.
Çıplakken utanmamak : Avret mahallini farkedemeyen bir kimse kendisinin çıplak olduğunu ve halktan da utanmadığını görse, bir iş yapar ve işte çok çalışmak suretiyle yorulur.
Çıplaklık : Rüyada çıplaklık, iç yüzünün selametine delalet eder. Bazan da insana pişmanlık verecek şeye delalet eder.
Çöplükte çıplak olmak : Çöplük üzerinde çıplak olduğunu gören kimse vali ise, vazifesinden alınır; hasta ise, ölür; zengin ise fakirleşir.
Elbiseden soyunmak : Hasta olan bir kimse, sarı renkli bir elbisesinden soyunduğunu görse, o kimsenin iyileşmesine delalet eder. Kırmızı ve siyah elbiseden soyunmanın tabiri de böyledir. Eğer soyunduğu elbise kirli olursa, o kimse kederden kurtulur.
Elbiseleri çıkarmak : Bir kimse rüyada elbiselerini çıkardığını görse, o kimse için zahirde öğüt verip dost görünen ve düşmanlığını gizleyen bir düşmanı olduğunu anlar.
Köle çıplak olursa : Köle olan bir kimse soyunup çıplak kaldığını görse, azad olur.
Tek başına çıplak olmak : Bir yerde tek başına çıplak olduğunu görse, o kimsenin düşmanı onun bir hatasını araştırır. Ancak maksadına kavuşamaz.
Topluluk arasında çıplak olmak : Rüyada bir mecliste çıplak olduğunu gören kimse rezil ve rüsva olur.

Pratik yeni tabir sistemi: Açık gezmek Açık olmak Açılmak Aramak Avret Avret mahalli Avret yeri Bakmak Beden Bulamamak Cima Cinsel ilişki Çıkarmak Çıplak Çıplak bayan Çıplak durmak Çıplak gezmek Çıplak hatun Çıplak kadın Çıplak kalmak Çıplak kız Çıplak olmak çıplak olmaktan utanmamak Çıplak oturmak Çıplaklık Çöplük çöplükte çıplak olmak Elbise elbise aramak Elbise çıkarmak Elbise değiştirmek Erkeklık organı Genç kadın Giyecek aramak Giyinmek Giyinmeye çalışmak Giysi Halk Harabe Insan Insanlar Kadın Kadınlık organı Kalabalık kalabalıkta soyunmak Kirli elbise Kumaş kırmızı elbise Kıyafet Köle Meclis Organlar Sarı elbise Sevişmek Siyah elbise sokakta soyunmak Soyunmak Tek tek başına Topluluk Utanmak Utanmamak Vücut yalnız Örtü aramak Örtünmek