Rüyada Çıplak olmak görmek

Çıplak olmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Avret yeri açıkta olursa : Avret yerinin açıkta olduğunu ve bu durumdan da utanmadığını, hiç bir kimsenin de ona bakmadığını gören kimse, içinde bulunduğu sıkıntı ve meşakkat veya bir hastalıktan kurtarır. Eğer borçlu ise, Allah (C.C.) ona, borcunu ödemeyi kolaylaştırır. Korku içinde ise, emin olur
Çıplak olduğundan utanmak : Rüyada çıplak olduğunu, halktan da utandığını ve kendisini örtecek bir şey aradığım ancak bir şey bulamadığını gören kimse, zarar eder ve fakirleşir.
Çıplak Olmak : Bazı tabirciler, çıplak olmak ithamdan kurtulmaya delalet eder, dediler.
Çıplak Olmak : Ne için soyunduğunu (iyilik, kötülük, taat, isyan v.s.) bilmeden rüyada soyunmuş olduğunu görmek, eğer soyunduğu yer sokak içerisi ve halkın bulunduğu yer ise, şayet üzerinde bazı elbisesi olduğu halde avret yerinin açık olmasiyle ve bu durumdan da utanmıyorsa o kimsenin izlediği şeyleri aşikareye çıkar ve namusuna halel gelir ve bu rüyada hayır yoktur.
Çıplakken utanmamak : Soyunması yine aynı olup ancak avret mahalli açık bulunmaz ve kendisi de bu halinden utanmayıp üzerine de herhangi bir elbisesi yoksa, o kimse içerisinde bulunduğu çirkin ve kötü şeylerden selamete çıkar, hasta ise Allah şifa verir. Borçlu ise Allah borcunu ödemeye fırsat verir ve korktuğundan onu emin kılar.
Çıplaklık : Rüyada çıplaklık, iç yüzünün selametine delalet eder. Bazan da insana pişmanlık verecek şeye delalet eder.
Çöplükte çıplak olmak : Çöplük üzerinde çıplak olduğunu gören kimse vali ise, vazifesinden alınır; hasta ise, ölür; zengin ise fakirleşir.
Köle çıplak olursa : Köle olan bir kimse soyunup çıplak kaldığını görse, azad olur.
Tek başına çıplak olmak : Bir yerde tek başına çıplak olduğunu görse, o kimsenin düşmanı onun bir hatasını araştırır. Ancak maksadına kavuşamaz.
Topluluk arasında çıplak olmak : Rüyada bir mecliste çıplak olduğunu gören kimse rezil ve rüsva olur.

Pratik yeni tabir sistemi: Açık gezmek Açık olmak Açılmak Aramak Avret Avret yeri avret yerini örtmek Beden Bulamamak cinsel organını örtmek Çıplak Çıplak durmak Çıplak gezmek Çıplak kalmak Çıplak olmak çıplak olmaktan utanmamak Çıplak oturmak Çıplaklık Çöplük çöplükte çıplak olmak elbise aramak Erkeklık organı Giyecek aramak Giyinmek Giyinmeye çalışmak Halk Harabe Insan Insanlar Kadınlık organı Kalabalık kalabalıkta soyunmak Köle Meclis sokakta soyunmak Soyunmak Tek tek başına Topluluk Utanmak Utanmamak Vücut yalnız Örtü aramak Örtünmek