Rüyada Defnedilmek görmek

Defnedilmek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Canlı olarak defnedilmek : Ölmeksizin sağ olarak kabre defnedildiğini gören kimse onu defneden kimseyi tanıyorsa, o adam rüyayı gören hakkında zulmünü aşikareye vurur. Yahut onun hakkında kötü söz söyler ya da onu hapseder.
Çukura atılmak : Bir kimse kendisinin bir kabir çukuruna atıldığını görse, o kimse rüya sahibini tehlikeye veya sonu helak olan bir şeye atar.
Defnedilmek : Bazı tabirciler, bir kimse rüyada defnolursa onun dini fasit olur, ancak defnedildikten sonra kabrinden çıkarılırsa rüyanın kötülüğe delaleti yoktur, dediler.
Evine alim defnedilmesi : Bir kimse kendi evinde, alimlerden veya feylesoflardan birisinin defnedilmiş ve onun için dirilmiş ve kabrinden çıkarılmış görse, o kimse ilim ve hikmete o alim veya o feylesofa varis olur ve onun yerine geçer.
Kabrin lahdine konulmak : Bir kimse kabrin lahdine konulduğunu görse, bir eve sahip olur.
Topraktan silkelenmek : Eğer üzerine toprak saçıldı ve el ile silkelendiğini görse, o kimsenin tevbeden ümitsiz ve mahrum olduğuna delalet eder.
Üstüne toprak atılması : Eğer üzerine de toprak döküldüğünü görse, o toprak miktarınca mala nail olur.
Ölmeden defnedilmek : Insanın ölmediği halde kendisinin defnedildiğini görmesi, bütün insanlar için yaramazlıktır. Ve bu rüyanın çok hapise yahut çok azaba delaleti vardır.
Ölmek : Bir kimse rüyada, ölerek defnedildiğini görse, uzak bir yolculuğa çıkar ve orada mala nail olmaktan mahrum olur.
Ölmek : Eğer kabre girdikten sonra öldüğünü görse, kendisine yapılan o zulümden ölür. Eğer ölmezse zikredilen zulüm ve kederlerden hapisten kurtulur.

Pratik yeni tabir sistemi: Alim alim defnetmek Allah dostunu defnetmek Cenaze cenaze namazının kılınması çukur çukura girmek Defnedilmek Diri diri gömülmek Ev filozof gömülmek Kabir kabre girmek kabre konulmak Kabrine toprak atılması Kefen kefenlenmek Kuyu kuyuya atılmak lahid mesar lahidi mezar mezara defnedilmek mezara konulmak mezarının kapatılması silkelenmek Tekke temizlenmek toprağa bulanmak toprağı silkelemek Toprak toprak atmak Ölmeden gömülmek ölmeden kefenlenmek ölmeden mezara konulmak Ölüm