Rüyada Feryad etmek görmek

Feryad etmek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bağırarak ağlamak : Bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya delalet eder. Bazan da bu şekilde ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye delalet eder.
feryad ederek ağlamak : Bazan da feryad ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi şeylere, bunlar da feryad ederek ağlamaya delalet eder.
Feryad ederek ağlayan kadın : Bazan da feryad ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine delalet eder.
Feryad ederek ölmek : Rüyada feryad ettiğinden öldüğünü gören kimse, fakir olur ve borçlarını sahiplerine ödeyemez.
Feryad edip bağırarak : Bir kimse rüyada feryad edip bağırarak, birisinin ölümünü ilan etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine delalet eder.
Haykırmak : Rüyada haykırmak, kılıç, yıkılmak veya boğulmak gibi belâlardan meydana gelecek fitneye yahut halkın Cenab-ı Hakka iltica edecekleri bir hastalığa delâlet eder.
Korkup feryad etmek : Bazı tâbirciler, rüyada korkup feryat etmek, yapmış olduğu zulümlerden meydana gelecek şer ve fesattır, dediler.
Ölü için ağlamak : Rüyada ölü üzerine feryad ederek ağlamak, va'za delalet eder.
Ölüye ağlamak : Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağlamak Ağıt yakmak Ağşlama Bağırarak ağlamak bağırarak ölmek Bağırmak Bir şeye ağlamak Dinlemek Feryad Feryad etmek Feryat Gözyaşı Haykırmak Ilan etmek Kadın Kadın sesi Korkmak Mahzun olmak Sela Sela okumak yardım çağırmak Üzülmek Üzüntülü olmak Ölmek Ölü Ölü üzerine ağlamak Ölüm Ölüye ağlamak