Rüyada Göğe çıkmak görmek

Göğe çıkmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ayak kemikleri : Ayak kemiklerinden bir kemiğin göğe çıktığını gören kimse, ölür.
Çıkmak : Rüyada insanın, dağ, yokuş, tepe, baca vs. gibi yerlere çıkması, arzu ettiği maksadına kavuşmasına delâlet eder.
dağa çıkmak : Bir kimsenin dağa çıkması, keder ve yolculuktur.
dağa çıkmak : Rüyada dağa çıktığını gören kimse, çıktığı ve üzerinde durduğu kadar maksadına kavuşur.
Göğe çıkmak : Rüyada çıkmak, inmenin aksinedir.
Göğe çıkmak : Bazan da bu rüya, kendisine zulmetmeye delâlet eder.
Göğe çıkmak : Bir kimsenin doğrudan doğruya düz bir şekilde göğe çıktığını görmesi, meşakkattir. Ve bu rüyada hayır yoktur.
Uzaya çıkmak : Rüyada yıldızlara kavuşacak derecede gökyüzüne çıktığını ve geceleri kendisiyle yol tayin edilen yıldızlardan bir yıldıza döndüğünü gören kimse, yüksek bir mevkiye nail olur.
Yokuş çıkmak : Bir kimsenin rüyada yokuş çıkması meşakkatla yükselmek ve saltanattır.
yükseğe çıkmak : Rüyada yükseğe çıkmak, şeref ve yükseklik, yüksekten aşağı inmek ise, zillet ve hakarettir.
Yüksek yere çıkmak : Bundan dolayı rüyada yüksek bir yere çıktığını gören kimse, —çıktığı miktarca — mevki ve itibardan düşer.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağaca çıkmak Astronot Aya gitmek Ayak Ayak kemiği Ayak kemikleri baca bacaya çıkmak Çatıya çıkmak Çıkmak Dağ Dağ yolculuğu Dağa çıkmak Evren Gezegenler Göğe çıkmak Gökdelen Gökdelene çıkmak Gökten inmek gökyüzü Kainat Kaleye çıkmak Kemik Kemikler Kuleye çıkmak Marsa gitmek Minare Minareye çıkmak Tavana çıkmak Tepe Tepeye çıkmak Tırmanmak Uzay Uzay gemisi Uzay gemisi binmek Uzay istasyonu Uzay mekiği Uzay roketi Uzaya çıkmak Uzaya gitmek Uzayda gezmek Yere düşmek Yokuş Yokuş çıkmak Yokuşa çıkmak yükseğe çıkmak Yüksek Yükseklik Yüksekten inmek Yükselmek yıldızlar Yıldızlara çıkmak Zirveye çıkmak