Rüyada Göze görmek

Göze ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Berrak su kaynağı : Eğer gördüğü kaynağın suyu berrak ise, sıhhatli olmakla beraber üzüntüdür.
Duvardan su çıkması : Eğer suyu kendi duvarında kaynadığını görse, o kimseye erkek kardeşi veya damadı ya da dostu gibi o ev içinde bulunan bir kimse tarafından isabet edecek üzüntü ve kedere delâlet eder.
Evden su taşması : Eğer kaynayan su, evden dışarıya çıksa ve hepsi akacak olsa ev halkının hepsi üzüntü ve kederden kısa bir zamanda kurtulurlar. Eğer kaynayan su dışarı çıkmazsa üzüntü ve keder devam eder.
Evinde göze kaynaması : Durumu belli olan bir kimse rüyada evinin içerisinde bir takım gözelerin kaynadığını görse, o kimseye bir musibet isabet eder ve ev halkı onun için üzülüp ağlarlar.
Evinde su kaynaması : Rüyada evinin içinde veya ona zarar vermiyecek bir yerde su kaynadığını ve evden dışarı çıktığını gören kimse, maişet, hayır ve men-faata nail olur.
Kaynaktan abdest almak : Bir kimse rüyada bir kaynaktan abdest aldığını görse, su ister berrak, ister bulanık ister sıcak isterse soğuk olsun, kendisiyle namaz kılmak abdest almak caiz olacak bir halde temiz olduğu takdirde o kimsenin rüyası hayırdır. Çünkü abdest almak tâbirde, suyun kaynağından berrak, bulanık, sıcak ve soğuk şeklinde değişmesinden tâbirce dahâ kuvvetlidir.
Su kaynağı : Rüyada görülen su kaynağı, — eğer rüya sahibinin durumu belli değilse — nimet, hayır, bereket arzu ve maksada kavuşmaktır.
Yatak odasında su kaynaması : Yatak odasında kaynadığım görse, kadınlar tarafından ortaya çıkacak bir üzüntüye delâlet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Abdest Abdest almak berrak su doğal su duvar duvardan su akması Ev Evi su basması evinde kaplıca olması Evinden su çıkması Göze kaynak kaynak suyu maden suyu Oda odadan su çıkması Saf su Su su basması su kaynaması suya kapılmak Temiz su Yatak yatak odası yerden su çıkması şifalı su şifalı sudan abdest almak