Rüyada Hakim görmek

Hakim ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

: Eğer hâkimin yardımcıları üzerinde siyah elbiseleri bulunsa, bu rüya hastalığa, üzüntü ve kedere delâlet eder. Bu tâbir onların konuşmaları ve birbirleriyle anlaşmalarından da anlaşılır.
Beyaz elbiseli hakim : Bir kimse rüyada kendi evinde beyaz elbiseleri giymiş bir hâkimin, birtakım yardımcılarını görse, bu rüya, sahibinin üzüntü ve kederden veya hastalıktan ya da korku ve şiddetten kurtulmasını müjdeler.
Hakim yardımcıları : Rüyada hâkim yardımcılarını görmek, boş şeylere yardım eden bir kimseyi görmeye delâlet eder.
Ilam almak : Rüyada hakim tarafından kendisine bir ilam yazıldığını gören kimseye, doktor tarafından kan aldırmasıyla emredilir.
Mahkeme katibi : Rüyada katip görmek, bir kimseye aniden hücum eden hilekar bir adama delalet eder.
Makam sahini : Gördüğü adam makam sahibi birisi ise ve ondan da yeni bir gömlek aldığını görse, makam sahibinin yerine tayin edilir.
Muallim : Muallim, emire veya hakime yahut fakihe ya da saldırgan, emir veren ve meneden bir adama delalet eder.
Nebiler : Nebileri görmek, hakim, hatip, maliyeci veya terbiyecilere de delalet eder. Çünkü onlar halkı Allah (C.C.)'a yöneltmektedirler.

Pratik yeni tabir sistemi: Asker Avukat bakan Başbakan Beyaz elbise Cumhurbaşkanı daktilo devlet bakanı Emir evrak Gömlek Görevli Hakim hakim yardımcıları Hakim yardımcısı Hatip Hizmetçi Ilam ilam yazmak Insan kadı katip Kaymakam Komutan Mahkeme Mahkeme katibi maliyeci Mebus Memur Milletvekili Muallim Müdür Müdür yardımcısı Mühendis Nebi Rütbeli savcı Tamirci terbiyeci usta Vali yardımcı yardımcılar yargıç yazıcı Öğretmen şöför