Rüyada Hırsız görmek

Hırsız ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

alışveriş ederken çalmak : Rüyada alışveriş ederken bir şey çaldığını gören kimse eğer mücahit ise hainlik yapar ve ganimet malından bir şeyler çalar. Eğer ehramda bulunan hacı ise ehramda olduğu halde avlamr. Veya cinsi münasebette bulunur. Eğer rüya sahibi alim ise münazara yaparken zulmeder yahut dikkatsizce fetva verir.
Dolandırıcı : Rüyada dolandırıcı kimseyi görmek, laf ve hile ile insanı aldatan kimseye delalet eder.
Hırsızlık : Rüyada görülen hırsız tanınmıyorsa o Azrail (A.S.)'dır.
Tanınıyorsa o hırsız malını çaldığı kimseden faydalanacağı bir ilim veya bir san'at ya da bir söz öğrenir.
Bir kimse rüyada evine tanımadığı bir hırsızın yahut ibriğini veya kadınlara nisbet edilen bir şeyi çalsa, tabir yine böyledir.
Ev içinde hizmetçilere nisbet edilen bir şeyi çalsa, onlardan birisinin öleceğine delâlet eder.
Hırsızlık : Bazı tâbirciler rüyada hırsızlık güzel ve hayra delildir.
Ancak birisine hile yapmak ve aldatmak isteyen kimse bu tabirden müstesnadır ki, bu rüya onun hakkında hayra değil şerre delâlet eder, dediler.
Kefen soyucu : Rüyada kefen soyucu görmek, zamanın geçmesiyle unutulmuş olan bir sözü yahut sırları açığa çıkarmaya, yol kesiciye ve haram mal kazamnaya delalet eder.
Kefen soyucu : Bazan da kefen soyucu, dünyanın revnak ve görünüşü ve diğer şeyleriyle mağrurlanan ve ona düşkün olan kimse ile de tabir edilir.
Korunan şeyi çalmak : Rüyada muhafaza edilen bir şey çalmak zina ve faize delâlet eder.
Para çalan hırsız : Eğer hırsız, gümüş paralarını çalar ve kendisi de tanınıyorsa o hırsızın koğucu olduğuna delâlet eder. Tanınmıyor ve yaşlı ise o kimsenin dostu onun aleyhinde koğuculuk yapar. Genç ve aleyhinde konuşan düşmanıdır.
Soygunculuk : Rüyada görülen soygunculuk, çabuk yürümeğe, rızka, uzun ömüre yahut evli olmayan kimse için nikahlanmaya delalet eder.
Yankesici : Rüyada görülen yankesici, hilekar bir alimdir. Bundan dolayı bir insan rüyada bir yankesicinin cebinden birtakım altınları çarptığını görse, o insan hilekar bir alimdetı hileye dair bir bilgi duyar.

Pratik yeni tabir sistemi: Alışveriş Çaldırmak Çalmak Çarşı Çocuk hırsız Dolandırıcı Dolandırılmak Eve hırsız girmesi Eşya çalmak Genç hırsız Gümüş Gümüş para Hırsız Hırsızlar Hırsızlık Hırsızlık yapmak Kadın eşyası çalmak kapkaççı Kefen kefen hırsızı kefen soymak Kefen soyucu mezar hırsızı Para Para çalmak Pazar sahtekar soyguncu soygunculuk Tanınan hırsız Yabancı hırsız Yankecisi Yankesici Yaşlı hırsız