Rüyada Hunk görmek

Hunk ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Hunk : Rüyada, ölünün kefeni üzerine saçılan ve «hunk» diye isimlendirilen güzel kokulu şeyi görmek, gamlı kimse için ferahlığa, dini bozuk olan için tevbeye delalet eder.
Hunk : Bazen de bu rüya, mükafat ve teşekkür ve şöhret ümit etmeksizin iyilik etmeye delalet eder.(*) Ölüyü tahnit etmede kullanılan kimyevi madde.
Hunk satın almak : Bu kokuyu satın almak için birinden yardım isterse, o kimse güzel bir mevkide insanları hayırla anan birisinden yardım taleb eder. Üzüntü ve sıkıntılı zamanlarında ona iltica eder.
Misk ve anber kokusu : Rüyada, misk ve anberin karışmasından meydana gelen koku ve kafur gibi güzel kokuları görmek, güzel isim ve güzel medihtir.Ölünün hunk'u onun güzel bir şekilde övülmesine ve kötülüklerden tezkiye edilmesine delalet eder.
Ölü için hunk satın almak : Eğer bir kimse, bir ölüye hunk satın alması için birisinden yardımda bulunsa, o kimse dini bozuk bir insan hakkında kötü söz söylemesine, din ve dünyada bozukluğundan dolayı ona nasihat etmesine yahut fakirliğini götürecek ve onu mihneten kurtaracak bir şeyi başkasından istemesine delalet eder. Çünkü ölüm, dinin bozukluğu yahut hapis ya da büyük günahtır. Hunk ise ölünün kötü kokusunu giderir.

Pratik yeni tabir sistemi: anber deodorant Güzel koku güzel koku almak Hunk hunk almak kafur kefeni kokulamak Koku Koku almak kolonya almak misk misk aldırmak misk almak parfüm aldırmak parfüm almak parfüm kolonya rolon almak Ölü Ölü kokusu ölüye koku sürmek ölüyü kokulamak