Rüyada Insan görmek

Insan ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Birinden ip almak : Eğer o kimseden ip aldığını görse rüya sahibi ondan ümidini keser ve aralarmda düşmanlık ve buğz meydana gelir.
cehenneme sokulmak : Bir kimse cehenneme sokulduğunu görse, onu, cehenneme sokan kimsenin azdırmasına, adam öldürme ve zina gibi büyük günahları işlemeye teşvik etmesine delalet eder.
Çıplaklık : Rüyada çıplaklık, iç yüzünün selametine delalet eder. Bazan da insana pişmanlık verecek şeye delalet eder.
Iki kişi : Eğer iki kişi görse, korkusu varsa korkudan emin olur.
Insan : Eğer rüyayı gören, o kimseye hayır iş işlemişse kendi fiilidir.
Insan : Bazan bu rüya, rüyayı görenin rızık ve ecelinin son haddinde olduğunu gösterir.
Insan cildi : Insan için cild, baba ve anasından, sultan ve malından, ev ve elbisesinden, hanım ve arazisinden sıhhat ve hastalığından, ibadet, iman ve şirkinden ibarettir.
Makam sahini : Gördüğü adam makam sahibi birisi ise ve ondan da yeni bir gömlek aldığını görse, makam sahibinin yerine tayin edilir.
Maşhur biri : Insanlardan ma'ruf ve meşhur kimse hakkında görülen rüya, nefsine, yahut cinsine, yahut da benzerine veya şehir ve sanatına delalettir.
Rütbeli olmak : Bir kimse tanıdığı bir insanın rüyada yüksek rütbe sahibi olduğunu veya bulunduğu rütbeden düştüğünü yahut da o kimseye bir afet ve belamn geldiğini görse, gördüğü gibi o adama hayır ya da şerrin geleceğine alamettir.Bu da, ya misli misline veya müsavi olarak o adam hakkında cari olur.
Tac : Başındaki tacını düzeltmek üzere bir kimse gelse, o kimsenin dini salim olur. Böyle bir kimse gelmediyse, nail olduğu saltanatında dini fasid olur.
Tanıdığı birisi : Tanıdığı birisini görse, o adamdan veya ona benzer birisinden bir-şey alır, kendisinin o adamdan sevdiği bir şeyi aldığını görse, ondan ümit ettiği bir şeyi alır.
Yabancı insan : Bir kimse rüyada tanımadığı ve kimseye de benzetemediği bir insanı görse, o adam rüyayı görenin nefsidir. Allah O'na göstermiştir.
Üç insan : Eğer üç kişi görse bu rüya sahibinin haram şeyleri (günahları) işlemekten kendisini muhafaza etmesine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Abla Akraba Anne Anneanne Asker Avukat Baba Babaanne bakan Bebek Beden Büyükbaba Cehennem Cehenneme girmek Cehenneme konmak cehenneme sokulmak Cild Çocuk Çıplak Çıplak olmak Çıplaklık Dayı Dede Deri Erkek Evlat Gömlek Görevli Hakim Hala Hizmetçi Insalar Insan Insan bedeni Insan cildi Insan vücudu Insanlar Ip ip almak Kadın Kalabalık Kardeş Kaymakam Komutan Kral tacı Kuzen Manken Mebus Memur Meşhur Milletvekili Müdür Müdür yardımcısı Mühendis Nine Oyuncu Padişah tacı Rütbeli Sanatçı Sarkıcı Söhret Tac Tac düzeltmek Tamirci Teyze Türkücü Vali Vücut Yabancı yabancı adam Yabancı kadın Yeğen Yenge Yönetmen Öğretmen şöför