Rüyada Insanlar görmek

Insanlar ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ağlayanları görmek : Bir kimse rüyada bir yerde feryad edilerek ağlandığını görse, o yerde değişiklik, şum ve kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayı da o yer halkının cemiyeti dağılır.
Arabaya binmek : Bir kime rüyada arabaya bindiğini ve arabanın kolları altında da birtakım insanlar olduğunu görse; rüya sahibinin onlara hükümdar olmasına veya hayırlı evlat sahibi olacağına rehberlik eder.
Davet tertiplemek : Bir davet tertipleyip ve o davette bir kavmin hazır bulunduğunu ve yemeği yediklerini görse, onlara reis olur. Eğer o davet yerinde üzüntülü veya hasta birisi varsa, o kimse bundan halas olur.Bir davet tertiplediğini gören kimsenin yitiği (kaybı) kendisine gelir.
Insan topluluğu : Rüyada insan topluluğunu gören kimseye Allahu Teala Hazretleri imtihan ettiği şeyde merhamet eder ve onu korur.
Insanların boğazlaması : Bir kimsenin, rüyada bir kavmi boğazlanmış olarak görmesi, onun murad ettiği şeyde işlerinin tamamına hayırla delildir.
Kalabalık ve izdiham : Bir kimse rüyada kalabalık ve izdiham olduğunu görse, o kimsenin askeri çok, rütbe ve saltanatı büyük olur ve isim yapar. Eğer o kimse tüccar ise, müşterisi çok olur, duası makbul kimselerden ise dua isteyenleri çok olur.
Kalabalıkta yemek : Insanlar arasında yemek yemek, şöhrettir.
Topluluk arasında çıplak olmak : Rüyada bir mecliste çıplak olduğunu gören kimse rezil ve rüsva olur.
Üç insan : Eğer üç kişi görse bu rüya sahibinin haram şeyleri (günahları) işlemekten kendisini muhafaza etmesine delalet eder.
Yemeğe davet etmek : Bir kimse rüyada bir kavmi davet ettiğini görse, nefsini kötü görülen ve şikayet edilen bir işe atar.

Pratik yeni tabir sistemi: Açık gezmek Açık olmak Ağlamak Ağlayan insanlar Ağlayanlar Araba Araba binmek Araç Boğazlamak Boğazlanmak Cemaat Çıplak Çıplak durmak Çıplak gezmek Çıplak olmak Çıplak oturmak Davet davet etmek Davet hazırlamak Davet planlamak Davet tertiplemek Davetiye Düğün Dönerci Feryad Feryad edenler Iftar yemeği Insan Insanlar Izdiham Kalabalık Kaos Kargaşa Kebabcı Lokanta Meclis merasim Otel Otobüs Otomobil Pastane Restaurant sünnet düğünü Taksi Topluluk Yemek Yemek daveti Yemek vermek yemek yemek Yemekhane yolcu yolcular Yolculuk Ziyafet Ölü evi Ölü üzerine ağlamak şöför