Rüyada Işemek görmek

Işemek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Işemek : Bir kimsenin rüyada kendisinin bilinmeyen bir yere sidik ettiğini görmesi, o yerden bir hanımla evlenmesi, yahut o yerden bir cariye alması ile tabir edilir.
Işemek : Bazı tabirciler, rüyada sidik ettiğini gören kimsenin rüyasını, geçimleri üzerine lazım olan kimselere yapacağı infak ile tabir etmişlerdir.
kumaş üzerine işemek : Bir kumaş üzerine sidik ettiğini gören, o gibi meta ve kumaştan zarar eder.
Kurana işemek : Rüyada Kur'an-ı Kerîm üzerine sidik ettiğini gören kimsenin hafız bir evladı olur.
kuyuya işemek : Bir kuyu içerisine sidik ettiğini gören, helal kazancından tasadduk eder.
Mihraba işemek : Mihraba sidik ettiğini gören kimsenin alim ve fazıl bir çocuğu olur.
Mihraba işemek : Bir kimse rüyada mihraba bir veya iki yahut üç damla sidik damlattığını görse, her bir damlası temiz bir evlada delalet eder.
Sidiğini tutmak : Bir kimsenin rüyasmında sidiğini tutması ve bunu müşkül duruma kadar vardırması, bazan işlerinde acele etmesine ve tutuğu işin yanlışlığına delalet eder.
Zira, sidik ve büyük abdestini tutan kimse kendisine azab etmiş olacağından, bunları defetmediği müddetçe sükun ve rahata kavuşamayacağı tabiidir.
Bazan da su kanallarının kapanacağma delalet eder.
Sidiğini tutmak : Sidiğinin bir kısmını akıtıp diğer bir kısmını tuttuğunu gören kimse, zengin ise-malının bir kısmı elinden çıkar ve zayi olur.
Sidiğinin çok akması : Sidiğinin çokça akmasını görmek, rızkının çok olmasına ve içte olan bir şeyin kaybolmasına delalet eder.
Sidik : Rüyada sidik ettiğini görmesi, helal olmayan bir şeye malını sarfetmesi, yahut haram olan bir kadınla zina etmesi ile tabir edilir.

Pratik yeni tabir sistemi: Az işemek Baraj Bevl etmek Beze işemek Biraz işemek Büyük abdest Böbrek Çiş Çiş yapmak Çocuk bezi Çok işemek Fazla işemek Hasta bezi Hela idrar kaçırmak Işemek işeyememek Kitap Kumaş Kuran Kuyu Mihraba bevl etmek Mihraba işemek Mihrap Sarnıç Sidiğini tutmak Sidik Su deposu Su kuyusu Sıçmak Tuvalet Tuvalete gitmek