Rüyada Kalabalık görmek

Kalabalık ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Az asker içinde olmak : Rüyada az bir cemaat içinde bulunduğunu gören kimse, harbe gider ve orada zafere erişir.
Camiye girmek : Bir gurup cemaatla beraber mescide girdiğini ve cemaatın da kendisi için bir kuyu kazdıklarını gören kimse, evlenir.
Cemaatin hasta ziyareti : bazen da cemaat görmek ve cemaatin hasta kimse yanına girdiğini görmek, korku ve şiddetlere delalet eder.
Çıplak olduğundan utanmak : Rüyada çıplak olduğunu, halktan da utandığını ve kendisini örtecek bir şey aradığım ancak bir şey bulamadığını gören kimse, zarar eder ve fakirleşir.
Halkın kavga etmesi : Bir kimse rüyada halkın birbirleriyle kavga ettiğini görse, yiyecek sıkıntısı başgösterir.
Halkın toplantısı : Rüyada halkın toplantı yerini görmek, hayır görmeye veya: «Artık görecekleri büyük bir günün çetin azabı o kafirlerUıdir.» (Sure-i Meryem, ayet 37) mealindeki ayet işaretince şer görmeye, mevsim ve cemiyetlere delalet eder.
Insan topluluğu : Rüyada insan topluluğunu gören kimseye Allahu Teala Hazretleri imtihan ettiği şeyde merhamet eder ve onu korur.
Kalabalık ve izdiham : Bir kimse rüyada kalabalık ve izdiham olduğunu görse, o kimsenin askeri çok, rütbe ve saltanatı büyük olur ve isim yapar. Eğer o kimse tüccar ise, müşterisi çok olur, duası makbul kimselerden ise dua isteyenleri çok olur.
Kalabalıkta yemek : Insanlar arasında yemek yemek, şöhrettir.
Topluluğa haykırmak : Rüyada bir topluluğa haykırdığını gören kimse, devlete erer. Zira Arapça'da «Seyha» devlet manasınadır.
Topluluk arasında çıplak olmak : Rüyada bir mecliste çıplak olduğunu gören kimse rezil ve rüsva olur.

Pratik yeni tabir sistemi: Açık gezmek Açık olmak Aramak Asker Askerler Az asker Bağırmak Bulamamak Camiye girmek Cemaat Çıplak Çıplak durmak Çıplak gezmek Çıplak olmak Çıplak oturmak Düğün Dönerci Dövüşmek elbise aramak Giyecek aramak Giyinmek Giyinmeye çalışmak Halk Hasta Hasta ziyareti Haykırmak Insanlar Izdiham kalabalığa konuşmak Kalabalık Kaos Kargaşa kavga Kebabcı konferans vermek Kuyu Kuyu kazmak Lokanta Meclis merasim Mescid Mızrakla vurmak Otel Pastane Restaurant sohbet anlatmak Sohbet etmek sünnet düğünü Toplantı toplantı salonu topluluğa seslenmek Topluluk Utanmak vaaz vermek Yemek yemek yemek Yemekhane Ziyafet Örtü aramak Örtünmek