Rüyada kasap görmek

kasap ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bıçakcı : Rüyada bıçakçıyı görmek insanlara maharet akıl ve bıçakçılığı öğreten kimseye delalet eder.
Ciğerci : Rüyada ciğerciyi görmek, korkudan emin olmaya muhafazakarlığa, namusa, sıhhate, sükût olmaya ve düşmana galip gelmeye delalet eder.
Kasap : Rüyada et parçalayıcıyı görmek, şerre, düşmanlığa, harbe, toplu şeyleri dağıtmağa, helali haram ile karıştırmağa, faize ve ihtiyaçları gidermeğe delalet eder.
Üstü kirli deve kasabı : Elbiseleri kirli, paslı ve elinde bıçak olduğu halde bu kasabı görmek, insanları helak eden kimseye delalet eder.Kasabın elbiseleri temiz olursa, onun dünyada ömrü uzun olur.
Zayıf kasap : Kasabın rüyada zayıfladığı, akibetinin güzelliğine yahut geçiminin bozukluğuna delalet eder. Görülen kasabın şekil ve azasında eksiklik ve noksanlık olursa o kasabın boğazladığı hayvanı haram etmesine delalet eder. Kasap erkek olursa, o kimse Azraildir ki, onun görüldüğü yerde mutlaka acil vak'a olur.

Pratik yeni tabir sistemi: Bıçak Bıçakçı Ciğer ciğer almak Ciğerci Deve kasabı deve kesmek et et doğramak et parçalamak Et parçalayıcı kanlı elbise kasap Kirli elbise pis kasap Zayıf adam özürlü kasap