Rüyada Kazıp çıkarmak görmek

Kazıp çıkarmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Alimin mezarını kazmak : Bir kimse bir alim ve fakîhin mezarını kazıp oradan bir şey çıkarsa, o alimin mezhebine göre bir mesele istihraç etmesine yahut onun ilminden unutulmuş şeyleri ihya edip meydana çıkarmasına delalet eder.Yine Hz. Peygamberin (S.A.V.) kabrini kazıp açmasının tabiri de böyledir.
Kabir açmak : Tanıdığı bir ölünün kabrini açıp oradan bir şey çıkardığını görse, ölü alim veya zengin idiyse, o ölünün dünyada bulunduğu mesleği talep etmesine, çıkardığı şey miktarınca ona nail olmaya delalet eder.
Kabirleri açmak : Bir kimse birtakım kabirlere varıp onları açsa, kabirde defnedilmişlerden bazısını ölü, bazısını diri olarak görse, o yerden ölünün çabucak meydana çıkmasına delalet eder.
Kefen soymak : Rüyada kabir açıp kefen soymak, resim ve izi kaybolmuş, toprak altında gömülü kalmış eski eserleri ve gizli şeyleri talep etmesine delalet eder. Çünkü Araplar kefen soyana, gizlilik manasına olan «Muh-tefi» de derler.
Mezardan birşey çıkarmak : Kabrini açıp bir şey çıkardığı ve tanıdığı ölüyü ölü olarak bulsa, onun arzu ve isteğinde hayır yoktur.
Yerden yiyecek çıkarmak : Ancak yeri kazıp yenecek şey çıkarırsa, Allahü Teala Hazretlerinin ona bildirdiği şeyi ve verdiği malı kötüye kullanmasına delalet eder.
Yeri kazmak : Rüyada yeri kazıp bir şey çıkarmak, iş sahiplerinin işlerinin ve hükümlerinin geçerli olmasına delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Alim alim mezarını açmak Çıkarmak Hırsızlık Kabir Kabirler Kabristan Kazmak Kazıp çıkarmak Kefen kefen hırsızı mezar mezar açmak mezar kazmak mezar soyguncusu mezarlar mezarları açmak Mezarlık mezarı açmak soygunculuk toprağı kazmak Yer kazmak yiyecek bulmak Ölü ölüyü çıkarmak