Rüyada Kir görmek

Kir ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Elbise yıkamak : Rüyada elbisesini kir ve pastan yıkayıp temizlediğini gören kimsenin, tevbe etmesine ve günahlarınm affedilmesine delalet eder;
Kir : Kir dine nisbet edilirse, görülen kir ve pasm miktarınca rüya sahibinin dince bozukluğuna delalet eder.
Kir ve pas : Eğer kir ve pas yağlılığından dolayı dünyanın emtia ve eşyasına nisbet edilirse, rüya sahibinin dünyasmın bozulmasına delalet eder.
Kirli elbise : Rüyada insanın elbisesinde veya vücudunda ya da saçında görülen kir, sahibi için üzüntü ve kederdir.
Kulağının kirli olması : Bir insanın kulağında çokça kir bulunduğunu görmesi, o insanın işiteceği çirkin bir söze delalet eder.
Kulak kiri : Kulak kiri tiryaktır.
Kulak kiri : Bazan da bu rüya, o insanın düşmanından korunacağına delalet eder. Ancak bu tabir, o insanın kulağında sağırlık belirtileri olmadığı takdirdedir.
Kulak kiri : Eğer kulağında sağırlık varsa, üzüntü, keder, sıkıntı ve hastalığa delalet eder.
Kulak kiri yemek : Rüyada kulaklarının kirlerini yediğini gören kimse, erkeklere yaklaşır, veya çok sinirleneceği bir işi yapar. Çünkü kulak kiri acıdır, her acı olan şey de tabirde makbul değildir. Ancak acı olan şey ilaç olursa, o zaman bu acı şey hayırdır.
Kulak kirini temizlemek : Rüyada kulağının kirini giderdiğini gören kimse, neşelenecek bir söz ve kendisine gelecek bir müjdeyi işitir.
Paslı elbise : Kirli ve paslı elbiseler, günahtır.
Sahrada mihrap : Rüyada otsuz ve susuz kır ve sahradaki mihrapları görmek, ihlasa, halktan ayrı yaşamaya ve inzivaya çekilmeye delalet eder.
Ölünün kirli elbise giymek : Rüyada ölü üzerinde görülen kirli elbiseler, o ölünün dince bozukluğuna delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Elbise yıkamak Kir kir temizlemek Kir yemek kirlenmek Kirli elbise Kulak Kulak kiri kulak kiri yemek kulak kirini gidermek Kulak temizlemek Mihrap Otsuz kır Pas pas temizlemek paslı elbise sahra vücudunun kirli olması Yağ yağlı elbise yıkamak Ölü ölünün elbise giymesi