Rüyada Köle görmek

Köle ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Cariye satan cambaz : Cariye satan cambazı görmek, haber sahibi bir kimseye delalet eder.
Köle azat edilmesi : Bir köle rüyada azat edildiğini görse, o kölenin veya efendisinin öleceğinden korkulur. Köle olan birisi rüyada öldüğünü görse, azat olur. azat eden kimsenin mülk ve tasarrufundan çıkmağa azadlık denir. Rüyada azat olunan kimse hasta olursa, ölür. bazen da o kimsenin — eğer köle ise — faydalı olması güçleşir.Rüyada azat olan kimse günahkarsa, tövbe eder. Kafir ise, müs-lüman olur ve Allah (C.C.) onu cehennem ateşine haram kılar.
Köle çıplak olursa : Köle olan bir kimse soyunup çıplak kaldığını görse, azad olur.
Köle ve cariyesinden miras kalması : (*) Rüyada köle ve cariyesinin ölmesiyle onlara vela-ı ıtk'tan dolayı varis olduğunu görse, efendisi için her hususta rızık ve faideye delalet eder, eğer bunlardan birisi uyanıklıkta hayatta ise.(*) Ser'an efendi ile köle arasında azad neticesi olarak vücuda gelen hükmi bir yakınlıktır ki, azad edilen, bir cinayet işlediği zaman onun diyetini efendisi verir. Öldüğü zaman yakın varis bırakmadığı takdirde mirası efendisine kalır.
Kölenin avlanması : Kölenin av avlaması efendisinin malından yiyeceği şeye delalet eder.
Kölenin kesilmesi : Kölenin, rüyada kesildiğini görmesi, azat olmasına, üzüntü ve kederli bir kimsenin kendisinin rüyada boğazlandığını görmesi, üzüntü ve kederinin gitmesine delalet eder.
Siyah köle : Bir kimse rüyada diğer bir kimsenin kendisine siyah bir köle hediye ettiğini görse, o kimse rüya sahibine bir çuval kömür hediye eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Amale Armağan avcı köle Avlanmak Azat etmek Boğazlamak Boğazlanmak Çalışan cambaz Cariye cariye satıcı Çıplak Çıplak kalmak Çıplak olmak danışmanlık danışmanlık şirketi Hediye Hizmetçi Işçi Kesilmek Kurban olmak Köle köle azat edilmesi köle azat etmek köle satıcısı Kölesinin ölmesi Memur miras satıcı cambaz Siyah amale Siyah işçi Siyah köle Siyah renk Soyunmak varis Vela-ı ıtk