Rüyada kuş yavrusu görmek

kuş yavrusu ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Çakır kuşu yavrusu : Çakır kuşunun yavrusu, değerli bir çocuktur.
Karga yavrusu : Rüyada karga yavrusunu görmek, fakirlik ve ihtiyaca, aile ve akrabalarından uzak olmaya delalet eder. Eğer rüyayı görende bunlar bulunuyorsa, o zaman onun zengin olmasına fakirlik ve ihtiyacının gitmesine, aile ve akrabalarına kavuşmasına delalet eder. Çünkü karga kuşunun yavrusu yumurtadan çıktığı anda onun ana ve babası kendisinden kanatları çıkıncaya kadar kaçarlar. Gıdasını almak üzere Allah (C.C.) karasineği ona rızıkolarak gönderir. Kanatları çıkınca ana ve babası yuvadan uçuncaya kadar onun gıdasmı temin ederler.
Tavşancıl kuşunun yavrusu : Tavşancıl kuşunun yavrusu, sultana yaklaşan yiğit bir çocuktur.
Turna kuşlarının dağınık olması : Turna kuşlarının dağmık görülmesi, onları gören ve yolculuk yapmak isteyen veya yolculukta bulunan ya da evlenmek isteyen kimse için, hayra delalet eder.Bu rüya evlad isteyen kimse için de, hayra delalet eder. Çünkü Turna kuşlarının yavruları babalarına ihtiyarlık zamanında yardım ederler.

Pratik yeni tabir sistemi: Çakır kuşu karga Karga yavrusu Kuş kuş yavrusu leylek Tavşancıl Tavşancıl kuşu Turna Turna kuşu turna yavrusu yırtıcı kuş