Rüyada melik görmek

melik ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Külahlar : Bir kimse rüyada bir melik'in insanlara külahlar verdiğini görse, o melik insanların ulularına reislik eder ve devlet idaresiyle ilgili bir memuriyet verir.
Melikten ağaç parçası ile dayak yemek : Rüyada melikin ağaç parçasiyle kendisini dövdüğünü gören kimse, melika yaklaşmaktan sakınsın.
Melikten dayak yemek : Rüyada melikin kendisini dövdügünü gören kimseye melik elbise giydirir. Eğer melik o kimsenin sırtına vurduysa, borcunu öder. Kıçına vurursa, evlendirir.
Zalim melikin adaleti : Rüyada zalim bir melikin adaletini görmek, kendilerine emniyet edilmesi ve memleketinin mamur bir hale getirilmesi, mal ve canlarının korunması gibi durumlarda tebaasının kederden kurtulmalarına ve sevince erişmelerine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Adalet adaletli başkan adaletli padişah Başbakan Başkan dayak dayak yemek dikdatör dövülmek Kamçı v.s. şeylerle vurmak Külah külah dağıtmak melik odun Padişah Sapkalar sopa sopa yemek Sultan takkeler zalim zalim başbakan Zalim bir melikin adalet yapması zalim melik zalim padişah