Rüyada Meyve yemek görmek

Meyve yemek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Arabistan kirazı yemek : Rüyada Arabistan kirazı yiyen kimsenin dini güzelleşir. Eğer vali ve hakimliğe ehilse, bunlara nail olur.Arabistan kirazı ağacının şerefli olmasından dolayı tabircilerin ittifakıyla iyidir.
Arabistan kirazı yemek : Arabistan kirazını yemek, sultan için onun saltanatındaki, durumun bekasına delalet eder. Bundan dolayı rüya sahibi bir sıkıntı içinde olur ve Arabistan kirazını mevsiminin dışında görse, rüya sahibinin ta Arabistan kirazının mevsimi gelinceye kadar o sıkmtı içinde bulunmasına ve hayra delalet eder. Bir şeyle beraber olursa, yine tabir böyledir.
Bahçede olmak : Bir kimse bir bahçe içerisinde olduğu ve onun meyvelerinden yediğini görse, eğer bu rüya hac zamanında ise ya da o bahçede ezan okunsa, o kimse hacca gider.
Ve bu rüyayı kafir görse Müslüman olur.
Günahkar bir kimse görse teybe istiğfar eder.
Eğer bunlardan değilse, rüyayı gören, cuma namazı veya cenaze namazı kılmak gibi hayırlı bir iş yapar.
Hünnab emmek : Rüyada hünnabı emdiğini gören kimse: «O, yemyeşil ağaçtan sizin için bir ateş çıkarandır.» (Sûre-i Yasin, âyet 80.) mealindeki âyet işaretince bir vilâyete vali tayin edilir. Zira, bazı müfesirler «Yeşil ağacı» hünnab ağacı ile tefsir etmişlerdir. Ateş ise sultandır.
Mevsimsiz taze hurma yemek : Bundan dolayı bir kimse rüyada mevsimsiz olarak taze hurma yediğini görse, Hz. Meryem (A.S.)'ın meşhur kıssasından dolayı şifa ve berekete nail olur. Üzüntüden halas olur. Zira Meryem (A.S.) onu mevsimsiz olarak yemişti.
Mevsimsiz taze ve yaş hurma yemek : Mevsimsiz olarak yaş ve taze hurma yediğini gören kimse hasta olur.Tüccar için taze hurma ticarettir.
Taze hurma yemek : Bazıları da rüyada taze hurmayı yemek kendisiyle o kişi arasında sevineceği rızıktır, dediler.
Yaban iğdesi : Bazı tabirciler, insanlar için faydalı ve kuvveti az bir kimsedir, dediler. Meyvesi ise ona malik olan ve yiyen kimse için maldır.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağaç Ağaçlar Arabistan kirazı Bahçede gezmek Bahçede olmak Çimenli ve sulu yerler emmek Hurma hurma yemek Hünnab hünnab meyvesi Iğde iğde ağacı iğde yemek Kiraz kiraz ağacı kiraz yemek kışın kiraz yemek Meyve Meyve yemek Pikniğe gitmek Piknik yapmak Taze hurma Yaban iğdesi yaş hurma yaş hurma yemek Yeşillik