Rüyada misk görmek

misk ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Amber : Rüyada anber görmek, alim, faziletli, itibarlı ve kıymetli büyük bir kimse tarafından elde edilecek mal ve menfaata delalet eder.
Anber ile tütsülenmek : Anber ile tütsülenmek, şerefli bir kimse tarafından mala nail olmaya, misk, karanfil ve Hindistan cevizi gibi siyah ve hoş kokulu şeylerle tütsülenmek, ululuğa ve sevince delalet eder.
Güzel koku : Rüyada güzel koku koklamak, mevki ve itibarının yüksek hatır sahibi olmasıyla tabir edilir.
Güzel koku sürünmek : Ot ve çiçekten çıkarılan güzel koku ile vücudunu oğuşturmak da aynı şekilde tabir edilir.
Hunk : Rüyada, ölünün kefeni üzerine saçılan ve «hunk» diye isimlendirilen güzel kokulu şeyi görmek, gamlı kimse için ferahlığa, dini bozuk olan için tevbeye delalet eder.
Hunk : Bazen de bu rüya, mükafat ve teşekkür ve şöhret ümit etmeksizin iyilik etmeye delalet eder.(*) Ölüyü tahnit etmede kullanılan kimyevi madde.
Misk kedisi yağı : Rüyada bu yağı görmek, kar ve faydalı emlaka, yahut meyvesi toplanılan bostana, ya da alimlerden güzel ilme delalet eder. Bu yağ, hayvan derilerinden elde edilen rızka ve kazançlı ticarete de delalet eder.
Misk ve anber kokusu : Rüyada, misk ve anberin karışmasından meydana gelen koku ve kafur gibi güzel kokuları görmek, güzel isim ve güzel medihtir.Ölünün hunk'u onun güzel bir şekilde övülmesine ve kötülüklerden tezkiye edilmesine delalet eder.
Yağın içinde güzel koku olması : Yağm içinde misk yahut güzel kokulu şey görse, rüya sahibinin kendisinde olmayan bir şey ile methedilmesine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Amber anber Buhur Burun çiçek kokusu Güzel koku hacı kokusu Hunk kafur kefeni kokulamak Koklamak Koku kokulanmak kolonya krem sürmek misk Misk kedisi Misk kedisi yağı misk yağı ot kokusu ovmak parfüm parfüm kolonya Sürülecek yağ Tütsülenmek vücudunu ovmak Yağ yağa misk katmak Yağlanmak Ölü ölüye koku sürmek ölüyü kokulamak