Rüyada Mızrakla vurmak görmek

Mızrakla vurmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bir yerini kesmek : Eğer vurduğu aletle bir yerini keserse, vuran kimse vurulan kimseyi incitir. Yukarıda zikredilen aletlerle vuracağını işaret etse ancak vur-masa, o kimse vurulmak istenen kimseye bir söz söylemek ister fakat söylemez.
Halkın başbakanla savaşması : Halkın, hükümet reisiyle harbettiğini görse, fiyatların düşmesine delalet eder.
Halkın kavga etmesi : Bir kimse rüyada halkın birbirleriyle kavga ettiğini görse, yiyecek sıkıntısı başgösterir.
Mızrakla vurmak : Rüyada mızrakla vurmak, baş gösterecek belaya karşı mal ve askerler ile müdafaa etmeye, bazen de bu rüya dini tenkid ve hayır sahiplerini istihza etmeye delalet eder.
Mızrakla vurmak : Bir kimse rüyada mızrak, kılıç, değnek veya bastonla bir adama vurduğunu görse, vuran kimse vurulan kimseyi kötüler, vurulan kimse de haksızdır. Haksız bir kimse ise, daima mağlup ve perişan olur.
Silahla çarpışmak : Bir kimse rüyada bir kavmi silahla birbirleriyle çarpıştıklarını görse, o yerde veba veya hastalık zuhur eder.

Pratik yeni tabir sistemi: baston bastonla vurmak Başbakan başbakanla savaşmak çarpışmak Darbe Değnek değnekle vurmak devletle savaşmak Dövüşmek eylem Halk Ihtilal iki topluluğun savaşması Iktidarı protesto Kalabalık kavga Kesmek kılıç Mızrak Mızrakla vurmak Savaş Savaşmak Silah sokak çatışması süngü Vurmak vurulmak Yaralamak