Rüyada Nur görmek

Nur ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Aydınlığa çıkmak : Kafir olan birisi rüyada zulmetten nura ve karanlıktan aydınlığa çıktığını görse, Allah (C.C.) onu Islam ve imanla şereflendirir. Ve o kimse dünya ve ahirette manen Allah (C.C.)'a yaklaşır.
Cinsel organından nur çıkması : Rüyada tenasül uzvundan veya bazı azalarından nur çıktığını gören kimsenin, — ilmiyie veya duasıyla faydalanılan bilgili — bir çocuğu olur.
Kabe : Rüyada Kabe'nin üzerinde bulunan rahmet oluğunu bir cami veya bir ev ya da maruf bir yerde görmenin tabiri, «Kuyu» maddesinde anlatüan zemzem suyunun tabiri gibidir, özellikle rahmet oluğundan akan sudan halk faydalandıysa.
Nur : Rüyada nur görmek, hidayete delalet eder.
Nur : Nurdan ve aydınlıktan hidayete, isyandan sonra tevbeye ve körlükten sonra basirete nail olmaya delalet eder.
Nur : Nur, salih amellere, ilme, Kur'an'a, salih bir evlada ve alime delalet eder.
Nurdan elbise giymek : Nurdan bir elbiseye büründüğünü veya nurdan bir gömlek giydiğini gören kimse, faydalanacağı bir ilim elde eder. Yahut Allah (C. C.)'a ibadet etmeye yönelir.
Nurdan zulmete düşmek : Bunların aksi yani insanın nurdan zulmete çıkması, zenginlikten sonra fakirliğe, izzetten sonra zillete, hidayetten sonra sapıklığa ve kör olmasına delalet eder.
Nurun meydana çıkması : Bir kimse rüyada nurun meydana çıkmasını ve Kur'ânı dinlemek gibi hak olan bir şeyi görmesi veya işitmesi, hidayete tâbi olmaya, batıl ve batıl sahiplerinden kaçınmaya, hastanın ölümüne delâlet eder. Kendi üzerinde olan hakkı eda, yolculuktan dönmeye delâlet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: aydınlığa çıkmak Aydınlık cinsel organ cinsel organdan ışık çıkması cinsel organın parlaması Elbise giymek Gömlek giymek Hak Hak olan şey Ibadet Işık Kuran kuranı dinlemek Medine mekke Namaz Nur nura bürünmek Nurdan elbise Oluk oruç parlak ışık rahmet vücudunun parlaması ışığa kavuşmak ışığa ulaşmak