Rüyada Padişah görmek

Padişah ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Melikten ağaç parçası ile dayak yemek : Rüyada melikin ağaç parçasiyle kendisini dövdüğünü gören kimse, melika yaklaşmaktan sakınsın.
Mushaf yazmak : Bundan dolayı bir kimse rüyada sultanın mushaf yazdığını görse, o sultan adaletli ve şeriatın tatbik edilmesine yardımcı olur.Bir hakim rüyada mushaf yazdığını görse, o hakim ilim ve şöhreti hakkında cimri olur. Alim bir kimse rüyada mushaf yazdığını görse, ticaretinde yapacağı kazanca delalet eder.
Padişah çadırı : Rüyada padişah çadırını görmek, sultandır.Padişah çadırını gören kimse, sultanın düşmanına galip gelir.
Zalim melikin adaleti : Rüyada zalim bir melikin adaletini görmek, kendilerine emniyet edilmesi ve memleketinin mamur bir hale getirilmesi, mal ve canlarının korunması gibi durumlarda tebaasının kederden kurtulmalarına ve sevince erişmelerine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Adalet adaletli başkan adaletli padişah arapça yazmak Başbakan Çadır çadır kurmak dayak dayak yemek dikdatör dövülmek Kamçı v.s. şeylerle vurmak kamp çadırı kuran yazmak melik Mushaf-ı şerif odun Padişah Padişah çadırı sopa Sultan Yazar Yazı yazmak zalim zalim başbakan Zalim bir melikin adalet yapması zalim melik zalim padişah