Rüyada sarık görmek

sarık ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Altın sarık : Sarığının altından olduğunu gören kimsenin, rütbe, şöhret, mal veya hanımının elinden gitmesine delalet eder.
Başta sarık : Rüyada başta görülen sarık, kişinin taç, şöhret, kuvvet, rütbe ve hanımına delalet eder.
Külah : Rüyada külah görmek, reislik veya yolculuğa yahut evlenmeye ya da cariyeye delalet eder.
Sarı sarık : Sarı sarık, başta olan hastalıktır.
Sarık : Vali olan bir kimse rüyada sarığının dürülü olarak boynuna indiğini görse, vazifesinden alınır. Sangının başından alınması veya kaçırılmasının tabiri de böyledir. Rüya sahibi vali değilse, o kimse hanımını boşar veya şöhreti elinden gider.
sarık : Rüyada görülen sarık başarı ve üstünlüktür.
Sarık bükmek : Rüyada sarığı veya ipi bükmek yolculuğa delalet eder.
Sarık sarmak : Bir kimse başına bir valinin sarık sardığını görse, o vali bir memleketin hükümet işlerini o kimseye bırakır. Veya müttakî bir kadınla evlenir.
Sarık sarmak : Rüyada başına peygamberlerden birinin veya hayatta olan bir sultanın sarık sardığını yahut ölmüş bir sultanın, kendisine bir sarık verdiğini gören kimse, bir vilayete vali tayin edilir.
Sarık sarmak : Bir kimse başına sarık sardığını görse, o kimsenin reislik ve sanat yönüyle kadri yücelir. Eğer sarık «Deniz koyunu» denilen hayvanm yününden ise, o kimsenin malı artar. Sarık yünden olursa, o kimse memur ve salih bir kimse olur. Sarık pamuktan ise yünün tabiri gibidir.Ipekten olursa, dince bozuk olmasıyla beraber bir rütbeye ve haram mala delalet eder.
Sarık sarmak : Rüyada başına sarık sardığını gören kimse, o sarığın uzunluğu miktannça yolculuğa çıkar.
Sarık üstüne sarık : Rüyada sarığının üzerine bir daha sarık sardığını gören kimsenin, şöhreti artar ve mevkiinde kalır.

Pratik yeni tabir sistemi: Altın sarık bakan Baş Başbakan Boyun Bükmek Cumhurbaşkanı dolamak Emniyet müdür Genelkurmay Huni Ip ip bükmek ip dolamak Kaymakam Külah Pamuk sarık Peygamber sarmak Sarı sarık sarık sarık dolamak Sarık dürmek Sarık sarmak Sarık takmak Sarıklar Sarıklı Sarıklı adam Sultan Vali Yün sarık şapka