Rüyada Soyunmak görmek

Soyunmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Avret yeri açıkta olursa : Avret yerinin açıkta olduğunu ve bu durumdan da utanmadığını, hiç bir kimsenin de ona bakmadığını gören kimse, içinde bulunduğu sıkıntı ve meşakkat veya bir hastalıktan kurtarır. Eğer borçlu ise, Allah (C.C.) ona, borcunu ödemeyi kolaylaştırır. Korku içinde ise, emin olur
Çıplak olduğundan utanmak : Yahut tuttuğu bir iş bozulur.Bu tabirler avret yerinin açık ve halinden utandığı zamandadır.
Çıplak Olmak : Ne için soyunduğunu (iyilik, kötülük, taat, isyan v.s.) bilmeden rüyada soyunmuş olduğunu görmek, eğer soyunduğu yer sokak içerisi ve halkın bulunduğu yer ise, şayet üzerinde bazı elbisesi olduğu halde avret yerinin açık olmasiyle ve bu durumdan da utanmıyorsa o kimsenin izlediği şeyleri aşikareye çıkar ve namusuna halel gelir ve bu rüyada hayır yoktur.
Çıplak Olmak : Üzerinde elbiselerden bir -şey olmazsa, ümit ettiği bir kimseden ümidini keser, yahut bulunduğu devlet ve izzetten azledilir.
Çıplakken utanmamak : Soyunması yine aynı olup ancak avret mahalli açık bulunmaz ve kendisi de bu halinden utanmayıp üzerine de herhangi bir elbisesi yoksa, o kimse içerisinde bulunduğu çirkin ve kötü şeylerden selamete çıkar, hasta ise Allah şifa verir. Borçlu ise Allah borcunu ödemeye fırsat verir ve korktuğundan onu emin kılar.
Elbiseden soyunmak : Hasta olan bir kimse, sarı renkli bir elbisesinden soyunduğunu görse, o kimsenin iyileşmesine delalet eder. Kırmızı ve siyah elbiseden soyunmanın tabiri de böyledir. Eğer soyunduğu elbise kirli olursa, o kimse kederden kurtulur.
Köle çıplak olursa : Köle olan bir kimse soyunup çıplak kaldığını görse, azad olur.
Sadece avret yeri kapalı olmak : Eğer avret yeri açık değilse, düşmanlarının dağılmasiyle, selamet ve afiyete kavuşmasına delalet eder.
Soyunmak : Bazı tabirciler de soyunmak, zulümdür, demişlerdir.
Ölüyü soymak : 1Rüyada ölüyü soymak, rüyayı görenin hanımım boşaması için cebredilmesine, malmda zulüm meydana gelmesine, yolculuğa, tevbeye ve günahtan temizlenmeye ve Islama ihtidaya delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Açılmak Avret Avret yeri avret yerini örtmek Avret yerinin açık olması cinsel organın görünmesi cinsel organını örtmek Çıplak Çıplak gezmek Çıplak kalmak Çıplak olmak çıplak olmaktan utanmamak çıplak ölü Çıplaklık Elbise çıkarmak Elbiseleri çıkarmak elbiselerini çıkarmak Erkeklık organı Giysi Kadınlık organı kalabalıkta soyunmak Kirli elbise kırmızı elbise Köle Sarı elbise Siyah elbise sokakta soyunmak Soyunmak Utanmak Utanmamak Ölü ölü soymak ölünün giysilerini çıkarmak