Rüyada Sultan görmek

Sultan ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Başını eğmek : Bir kimsenin rüyada kendisini halk içerisinde yahut sultanın yanında başını aşağı eğmiş görmesi, onun hata ve günah işlemiş ve pişman olmuş olmakla tövbe etmek arzusunda bulunduğuna, eğer tüccar ise malca halinin güzel olmasına delalet eder.
Iki sultanın harp etmesi : Iki sultan arasında görülen harp, bir fitneye veya veba hastalığına delâlet eder.
Külahlar : Bir kimse rüyada bir melik'in insanlara külahlar verdiğini görse, o melik insanların ulularına reislik eder ve devlet idaresiyle ilgili bir memuriyet verir.
Melikten ağaç parçası ile dayak yemek : Rüyada melikin ağaç parçasiyle kendisini dövdüğünü gören kimse, melika yaklaşmaktan sakınsın.
Mushaf yazmak : Bundan dolayı bir kimse rüyada sultanın mushaf yazdığını görse, o sultan adaletli ve şeriatın tatbik edilmesine yardımcı olur.Bir hakim rüyada mushaf yazdığını görse, o hakim ilim ve şöhreti hakkında cimri olur. Alim bir kimse rüyada mushaf yazdığını görse, ticaretinde yapacağı kazanca delalet eder.
Padişah çadırı : Bir kimse rüyada padişah çadırının kurulduğunu görmek, sultanın askerlerini ve ordusunu çeken bir meliki görmeye delalet eder. Çünkü çadırlar, meliklerdir.
Sarık sarmak : Rüyada başına peygamberlerden birinin veya hayatta olan bir sultanın sarık sardığını yahut ölmüş bir sultanın, kendisine bir sarık verdiğini gören kimse, bir vilayete vali tayin edilir.

Pratik yeni tabir sistemi: arapça yazmak bakan Baş Baş eğmek Başbakan Başkan Çadır kurulması Cumhurbaşkanı dayak dayak yemek dövülmek Eğilmek Eğmek Genelkurmay Halk Harp iki ülkenin savaşması Kamçı v.s. şeylerle vurmak kamp yapmak kuran yazmak Külah külah dağıtmak melik Mushaf-ı şerif odun Padişah Padişah çadırı Peygamber Sapkalar sarık Sarık sarmak savaş meydanı sopa Sultan takkeler Topluluk Toplum Yazar Yazı yazmak