Rüyada Tabiin görmek

Tabiin ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bilinen salih kimselere tahavvül etmek : Bir kimse rüyada bilinen salihlerden bazısına tahavvül ettiğini görse, gördüğü kimsenin mertebesi miktarınca dünyanın gam ve kederleri kendisine isabet eder, sonra muradına nail olur.
Tabiin alimi : Tabiin alimlerinden veya diğerlerinden birini görmek, hikmetin ziyadeliğine, onların vaazlarından birini görmek, fetih ve sevinçlere, evliya ve salihlerini görmek dindeki ziyadeliğe delalet eder.ölmüş olan salih kimselerin bazısını bir şehirde sağ olarak görmek, o şehir halkının ucuzluk ve bolluğa nail olarak darlıktan kurtulmalarına, onların valilerinin adil olmasına ve reislerinin halinin ıslanma delalet eder.
Tabiinden birinin dirilmesi : Tabiinden birisinin dirildiğini gören kimsenin, o tabiinin sünnetini ihya etmesine delalet eder.
Tabiinden birisi : Rüyada Tabiinden (R. Anhüm) birini bir şehir veya bir yerde görmek, o şehir veya o yer halkı sıkıntı kıtlık ve korkuda iseler, bunlardan kurtulmalarına delalet eder. Reislerinin hali iyi ve gidişatı güzel olur.

Pratik yeni tabir sistemi: Alim olmak alime dönüşmek Allah dostu Ashap Dönmek dönüşmek Peygamberimize yakın olanlar Sahabe sahabenin dirilmesi Salih kişi salih olmak Tabiin Tahavvül etmek veli veli zatlar velinin dirilmesi veliye dönmek Ölü ölünün dirilmesi