Rüyada terbiyeci görmek

terbiyeci ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Hesap öğreticisi : Hesap öğreticisini görmek, akla, hikmete, tefrikaya, toplamaya, dövmeye, kırmaya, hayır ve şerrin fazlalaşmasına delalet eder.
Kuran öğreticisi : Kur'an öğreticisini görmek, ses ve makama, oyun aletlerine, fazilet ve şerefe delalet eder.
Nebiler : Nebileri görmek, hakim, hatip, maliyeci veya terbiyecilere de delalet eder. Çünkü onlar halkı Allah (C.C.)'a yöneltmektedirler.
Terbiyeci : Rüyada terbiye ediciyi görmek, o terbiyecinin kendisine, Bazen de belediye memuruna, mütevelliye, şeyhe, halkın önderine, hocaya, zindancıya veya ana ve babaya delalet eder.
Terbiyeci : Bazen de terbiyeci görmek, hayvanları alıştırmaya delalet eder.
Terbiyeci olmak : Rüyada kendisinin terbiyeci olduğunu gören kimse, haline uygun bir makama kavuşur ve orada hayra nail olur.
Yabancı terbiyeci : Rüyada tanımadığı bir terbiyeciyi görmek: «Kur'an'ı O çok esirgeyici (Allah) öğretti» (Sure-i Rahman, ayet 1 - 2) mealindeki ayet işaretince Cenab-ı Hakka delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: ayı terbiyecisi bakan Başbakan cambaz Cumhurbaşkanı çırak devlet bakanı eğitim Hakim Hatip hayvan eğitmek hayvan terbiyecisi hoca ilahiyatçı imam Kuran Kuran öğretmek Kuran ögrenmek maliyeci Matematikçi Muallim muhasebe öğretmeni Muhasebeci Nebi Sirk sirk çalışanı sirk hayvanı staj staj yapmak stajer terbiye Terbiye etmek terbiyeci usta Vaiz Öğretici Öğretmen öğretmenlik şan hocası