Rüyada Cumhurbaşkanı görmek

Cumhurbaşkanı ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Asker : Rüyada görülen asker ile beraber bir peygamber veya melik ya da bir alim varsa, mümin ve muvahhitler hakkında yardıma delalet eder.
Başını eğmek : Bir kimsenin rüyada kendisini halk içerisinde yahut sultanın yanında başını aşağı eğmiş görmesi, onun hata ve günah işlemiş ve pişman olmuş olmakla tövbe etmek arzusunda bulunduğuna, eğer tüccar ise malca halinin güzel olmasına delalet eder.
Devletten yardım alan asker : Asker olup melikin divanından rızık aldığını gören kimse, meşakkatsiz bir şehire vali olur.
Nebiler : Nebileri görmek, hakim, hatip, maliyeci veya terbiyecilere de delalet eder. Çünkü onlar halkı Allah (C.C.)'a yöneltmektedirler.
Sarık sarmak : Rüyada başına peygamberlerden birinin veya hayatta olan bir sultanın sarık sardığını yahut ölmüş bir sultanın, kendisine bir sarık verdiğini gören kimse, bir vilayete vali tayin edilir.

Pratik yeni tabir sistemi: Alim Asker bakan Baş Baş eğmek Başbakan Başkan Cumhurbaşkanı Devlet devlet bakanı Eğilmek Eğmek Genelkurmay General Generkurmay Hakim Halk Hatip Kral Maaş Maaş almak maliyeci Nebi Nimet Ordu Peygamber Rızık sarık Sarık sarmak Sultan terbiyeci Topluluk Toplum Yardım almak