Rüyada Diş görmek

Diş ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bir dişinin düşmesi : Dişlerinden bir dişinin düştüğünü gören kimse, bir şahsa olan borcunu öder. Veya herkese olan borcunu tamamen öder.
Diş ağrıması : Rüyada dişlerinden birisinin ağrıdığını gören kimse o dişin temsil ettiği akrabasından kötü bir söz işitir, veya o akrabası ona dişindeki ağrının şiddeti kadar bir muamele yapar.
Diş görmek : Rüyada görülen diş, rüya sahibinin Kavim ve kabilesinin büyüğü veya en hayırlısıdır.
Diş kamaşması : Rüyada diş kamaşması, aile, evlad, zevce ve ortaklar gibi dişlerin kendilerine delalet ettiği kimselerden gelecek hainliğe veya hayvanat ve erkek çocuklarda meydana gelecek afet ve şiddete delalet eder. Bazan da, rüyayı gören, ailesine, rüya sahibi ile bozuşmalarını icabettiren bir üzüntü sokar,
Dişler : Üst çenede ve göz hizasında bulunan dişler erkeklere, alt çene ve sakal hizasında bulunan dişler de kadınlara delalet eder. Bir kimse, rüyada bu dişlerin birinde gördüğü artma, kuvvete, beyazlık ve güzellik ise, o kimsenin, o dişinin ifade ettiği kimseden göreceği ferahlık ve sevince delalet eder.
Dişlerin düşmesi : Borçlu olan bir şahsın rüyada dişleri düşse, o kimsenin borcunu ödemesine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağrı Ağız Beyaz diş Çürük diş Diş Diş ağrıması Diş ağrısı Diş beyazlığı Diş düşmesi Diş görmek Diş kamaşması Dişler Dişlerin düşmesi Insan dişi Kamaşma Köpek dişleri Üst çene dişleri