Rüyada Elbise ve başka şeylerin yeşilliği görmek

Elbise ve başka şeylerin yeşilliği ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Deniz koyunundaki yeşillik : Denilmiştir ki, deniz koyunundaki yeşillik erkek ve kadın için belirlenmemiştir.
Elbisenin yeşilliği : Elbisenin yeşilliğe nispet edilen her rengin faide ve zararı yoktur.
Yeşil elbiseler : Rüyada görülen yeşil elbiseler dince iyidir. Çünkü yeşil elbiseler cennet ehlinin elbisesidir.
Rüyada görülen yeşil elbiseler, diriler hakkında din ve kuvvete ve fazla ibadete, ölünün de Allah (C.C.) indinde halinin güzelliğine delalet eder.
yeşil giymek : Sağ kimsenin rüyada yeşil giymesi mirasa,
Yeşil ot türü : Yeşil ve aslı bilinmeyen ve nebatat olan bir yere sahip olduğunu gören kimse din ve takva sahibi kimsedir.
Eğer o nebatat bilinirse, isabet edecek dünyalık, elbiseden yeşilliğe nisbet edilen şeyin kıymet ve miktarı kadar olur.
Kendi ekinine bir afet ve bela eriştiğini gören kimsenin bu gibi afetlerden emin olmasına ve ekini için korktuğu şeyden kurtulmasına delalet eder.
Ziraatta yeşil : Ziraatın hepsinde görülen yeşillik islamdir.
Bu isterse buğday, arpa, susam, pirinç, darı ve bakla yeşili olsun bir kimse bir yere malik olduğunu ve o yerin cevheri bitki yeşilliğinde olsa, bu yeşillik ancak islamdir.
ölünün yeşil giymesi : ölünün yeşil giyinmiş görülmesi, şehid olarak ölmüş olmasına delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Bakla Başörtüsü takmak Buğdayi arpa Çiftlik Darı Deniz koyu Deniz yeşili Don giymek Elbise Elbise giymek Elbise ve başka şeylerin yeşilliği Futbol sahası Koyu yeşil Kumaş Mısır Pantolon giymek Pardüsü giymek pirinç Renkli elbise Sapka giymek Sarık sarmak Sarıl elbise Spor sahası susam Tarla Yeşil Yeşil alan Yeşil arpa Yeşil atlet Yeşil bakla Yeşil başörtüsü Yeşil bez Yeşil bitki Yeşil buğday yeşil çorap yeşil cübbe Yeşil darı Yeşil don Yeşil ekin Yeşil elbise Yeşil elbiseler yeşil giymek yeşil gucuk Yeşil kilot Yeşil kumaş Yeşil orman Yeşil ot Yeşil pantolon Yeşil pardüsü Yeşil pirinç Yeşil saha Yeşil sarık Yeşil susam Yeşil südyen Yeşil tarla Yeşil şalvar yeşil şapka Ziraat Ölü