Rüyada Sümük görmek

Sümük ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Balgam : Rüyada balgam, artma ve büyümesi olmayan birikmiş bir maldır.
Burun kanı : Rüyada görülen burun kanı çok akıcı ve ince olursa, burnu akan kimseye isabet edecek haram mala, eğer kan katı olursa, düşük yapılan erkek çocuğa delalet eder. Zira rahimde çocuk nutfeden sonra pıhtılaşmış kandır.
Eve sümkürmek : Bir kimse birisinin evine sümkürdüğünü görse, o evden bir kadınla evlenir. Eğer böyle bir durum olmazsa ev sahibinin hanımına hıyanetlik eder.
Eşine sümkürmek : Eğer hanımı onun üzerine sümkürdüğünü görse o kadın erkek bir çocuk doğurur. Çocuğu varsa, onu memeden keser.
Hanımına sümkürmek : Bir kimse rüyada eliyle hanımının üzerine sümkürse, hanımı ondan erkek bir çocuğa hamile kalır. Ve bu çocuğu düşürür.
Hanımına sümkürmek : Hanımının üzerine sümkürdüğünü ve onun da bundan iğrendiğini gören kimse, hanımıyla iğrenerek cinsi münasebette bulunur ve ondan bir çocuğu olur.
Sümkürmek : Bazı tabirciler, sümkürdüğünü gören kimse, birisine olan borcunu öder veya borcunun ödenmesini ister veya kavmi onun hakkında yaptığı bir işten dolayı mükafatlandırır, dediler.
Sümkürmek : Zahmetli bir şekilde sümküren kimse, üzüntü ve kederden kurtulur.
Sümük : Rüyada görülen sümük, çocuktur.
Sümük : Bir kimse rüyada sümüğünü bir kadının aldığını görse, o kadını hile ile kendisini kullandırır ve bu suretle ondan hamile kalır.
Sümük yemek : Sümüğünü yediğini gören kimse, oğlunun malım yer.
Sümük yemek : Diğer bir adamın sümüğünü yiyen kimse, o adamın oğlunun malmı yer.
Sümük yıkımak : Diğer bir adamın sümüğünü yıkadığını gören kimse, o adamın hanımı hakkında hile yapar ve saklanması mümkün olmadığı halde onu gizlemeye çalışır.
Yatağa sümkürmek : Birisinin yatağına sümkürdüğünü gören kimse, onun hanımına hiyanet eder.
Yere sümkürmek : Bundan dolayı eliyle yere sümkürdüğünü gören kimsenin hanımı, ömrü uzun olan bir kız doğurur.

Pratik yeni tabir sistemi: Acı duymak Balgam Burun Burun akması Burun kanaması Burun kanı Eve sümkürmek Grip Grip olmak Hastalık Iğrenmek Kadın Kan Nesle olmak Nezle Sümkürmek Sümük Sümük yemek Sümük yıkımak Tiksinmek Yatak Zorlanmak