Rüyada Güzel koku görmek

Güzel koku ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Amber : Rüyada anber görmek, alim, faziletli, itibarlı ve kıymetli büyük bir kimse tarafından elde edilecek mal ve menfaata delalet eder.
Güzel koku : Rüyada güzel koku koklamak, mevki ve itibarının yüksek hatır sahibi olmasıyla tabir edilir.
Güzel Koku : Bazan da anber üzerine kar biriken büyük mülklere veya kendisinden meyve toplanan bostana ya da alimlerden elde edilecek nefis bir bilgiye delalet eder.
Güzel Koku : Anber kazanç, menfaat veya deniz tarafından görülecek bir hayırdır.
Güzel koku : Rüyada güzel kokulu bir şeyi kokladığını gören kimse, basit bir hastalık geçirir.
Güzel koku sürünmek : Ot ve çiçekten çıkarılan güzel koku ile vücudunu oğuşturmak da aynı şekilde tabir edilir.
Güzel kokulu otlar : Rüyada görülen güzel kokulu otlar, kokularının ve onları koklamak için alanların v.s. gibi şeylerin değişmesi ile tâbiri değişik yapılır. Güzel kokulu otları rüyada görmek, yahut koklamak üzüntü, keder ve şiddetten kurtulmaya, güzel amel işlemeye ve sadık vaada delâlet eder.
Güzel kokulu otlar : Güzel kokulu otları bittikleri halde ve bittikleri yerde görmek, iyi bir şekilde medh edilmeye ve insanı mesrur edecek söze delâlet eder.
Hoş kokulu zabıta : Bir kimsenin rüyada zabıta memurunun güzel bir halde olduğunu ve hoş koktuğunu görmesi, o memurun güzel hareket elmesine delalet eder.
Hunk : Rüyada, ölünün kefeni üzerine saçılan ve «hunk» diye isimlendirilen güzel kokulu şeyi görmek, gamlı kimse için ferahlığa, dini bozuk olan için tevbeye delalet eder.
Hunk : Bazen de bu rüya, mükafat ve teşekkür ve şöhret ümit etmeksizin iyilik etmeye delalet eder.(*) Ölüyü tahnit etmede kullanılan kimyevi madde.
Mersin ağacı : Bazan da mersin ağacı ve güzel kokulu otlar görmek, sakal başına delalet ettiği gibi, sakal başını görmek de, mersin ağacına delalet eder.
Mis : Rüyada mis görmek, onu toplayan kimse için Hıristiyanlar tarafından elde edilecek maldır.
Misk ve anber kokusu : Rüyada, misk ve anberin karışmasından meydana gelen koku ve kafur gibi güzel kokuları görmek, güzel isim ve güzel medihtir.Ölünün hunk'u onun güzel bir şekilde övülmesine ve kötülüklerden tezkiye edilmesine delalet eder.
Yağın içinde güzel koku olması : Yağm içinde misk yahut güzel kokulu şey görse, rüya sahibinin kendisinde olmayan bir şey ile methedilmesine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağaç Amber anber bakımlı zabıta bitkiler Burun çiçek kokusu çiçekler fesleğen güzel insan Güzel koku güzel kokulu ot güzel kokulu otlat güzel zabıta hacı kokusu Hunk kafur kefeni kokulamak kekik Koklamak Koku koku koklamak Koku sürünmek kokulu ot kokulu otlar kolonya krem sürmek Mis misk misk koklamak nane Ot ot kokusu Otlar otlu bahçe ovmak parfüm parfüm kokusu parfüm kolonya Sakal başı Sürülecek yağ vücudunu ovmak Yağ yağa misk katmak Yağlanmak Zabıta memuru Ölü ölüye koku sürmek ölüyü kokulamak