Rüyada güzel kokulu ot görmek

güzel kokulu ot ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Aktar : güzel kokulu otları satan, üzüntü ve ağlamaya ve Kur'an okumasıyla halkı ağlatan kimseye,
kuş satan kimseye,
Güzel kokulu otlar : Rüyada görülen güzel kokulu otlar, kokularının ve onları koklamak için alanların v.s. gibi şeylerin değişmesi ile tâbiri değişik yapılır. Güzel kokulu otları rüyada görmek, yahut koklamak üzüntü, keder ve şiddetten kurtulmaya, güzel amel işlemeye ve sadık vaada delâlet eder.
Güzel kokulu otlar : Bazan güzel kokulu otlar, veba hastalığına rateri olarak isimlendirilen güzel kokulu ot insanın ihtiyacı olup beklediği mektuba, bazan da yanağında kılların bitmesine delâlet eder.
Güzel kokulu otlar : Güzel kokulu otları bittikleri halde ve bittikleri yerde görmek, iyi bir şekilde medh edilmeye ve insanı mesrur edecek söze delâlet eder.
Güzel kokulu otlara yanaşmak : Bazan da rüyada güzel kokulu otların insanın yanına sokulmaları, üzüntü ve şiddet;, bazan da hastalığa delâlet eder. Çünkü bu gibi şeyıer hastaya getirilir.
Humhum otu : Rüyada arap memleketlerinde biten ve humhum olarak isimlendirilen otun rüyada hastanın yanına girmesinde hayır yoktur. Çünkü bu ot hastanın ölümüne delâlet eder.Yine hasta üzerine götürülen bütün kokular, ölüme delâlettir.
Sulu yeşil alan : Rüyada su ile yeşilliğin bir arada olması üzüntü ve kederin gitmesine delâlettir.
Ölüden güzel kokulu şey almak : Bir ölü, rüyada diri bir kimseye güzel kokulu şey verse yahut bir kimse ölünün yanında güzel kokulu şeyler görse, o ölünün Cennette olmasma delâlet eder.Bekâr olan kimse için güzel kokulu şey zevceye, evli olan kimse için de çocuğa yahut kendisinin şöhret bulacağı ilme, ya da iyilikle medh edilmeye delâlet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Aktar aktarcı Almak arap otu fesleğen Güzel koku güzel kokulu ot güzel kokulu şeyler Güzel otlar Hasta Humhum kekik kokulu otlar nane Ot ot satmak ot satıcısı Otlar otlu bahçe Satıcı Su Yeşil alan Yeşillik Ölü ölüden almak