Rüyada Havuz görmek

Havuz ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Havuzlu oda : Rüyada içinde havuz bulunan odayı görmek, rahatlığa, ihtiyaçların gitmesine, hoş tabiatlı ve az meşakkatli bir zevceye delâlet eder.
mermerden şadırvan havuz : Fakat mermerden şadırvan havuz, fıskiye, ağızlarından su akıtan arslan vesair yırtıcı hayvan ve eşik gibi imal olunan şeylerin hepsi ona sahip olan veya eline geçen, ya da ondan tasarruf eden kimse için üzüntü, keder ve şiddetin gitmesine, ferah ve sevincin gelmesine, şerefli hanıma, güzel evlada, menfaate, yüksek meskene ve nzıklara delalet eder.
Oluk : Rüyada oluk görmek, bazı zamanlarda iyilik sahibi bir kimseye delalet eder.
Su kuyusu : Rüyada su kuyusu, gülen ve neşeli bir kadına, rüyayı gören kadm ise. güzel ahlaklı bir erkeğe delalet eder.
Tozlu karanlık oda : Havuzlu oda tozlu ve karanlık bir yer olursa yahut onda haşerat, akrep ve yılan gibi korkunç hayvanat bulunursa bu halde anlatılan hayrın hepsi şerre döner ve yukarıdaki, tâbirin aksi çıkar.
Yeşillik ve sulu yerler : Yeşillik ve sulu yerler dünyaya ve dünyanın ziynetine, mal ve çeyizi çok olan zevceye delalet eder.
Nebatat ancak yeşillikle bilinen meçhul bir çayır, islama delalet eder.
Bazan da bu rüya, peygamberimizin kabri şerifi, zikir halkası, hayırlı topluluklar, hayırlı kimselerin kabri ye Allah-u Teala Hazretleri'ne ibadet edilen faziletli bir yere delalet eder.
Bazan da çimenlik yerleri görmek, Kur'an-ı Kerime, ilim ve hikmet kitabına, bazan da cennete delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Arslan Bahçeler Çimenli ve sulu yerler Çimenlik Dinlenme tesisi Dinlenme tesisleri Fıskiye Havuz Havuzlu oda Heykel karanlık karanlık havuz karanlık oda Koru Kuyu Küvet Mermer Mermer fıskiye Mermer havuz Mermer heykel Mermer taşı Mermer şadırvan Oda Oluk Orman Ova Park Sadırvan Su Su kuyusu Tatil köyü toz tozlu havuz Tozlu oda Yeşillik