Rüyada Merdiven görmek

Merdiven ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bilinmeyen basamak : Bir kimse bilinmiyen bir basamağa çıktığını görse, eğer sonuna gelmiş ve kendisi de hasta ise ölür.
Merdiven basamakları : Rüyada merdiven basamaklarını görmek, yücelmenin sebeplerine, dünya ve ahirete yönelmenin vesilelerine delalet eder.
Merdivenin basamakları, mühlet vermeye, hileye ve derece derece bir şeye yaklaşmaya, bazen de merdiven basamakları, yolcunun duraklarına veya zaman zaman konaklayacağı yerlere delalet eder.
Bazan da merdiven basamağı, evin hizmetçisine ev sahibinin köle ve katibine delalet eder.
Merdivenden inmek : Bir kimse rüyada, eski bir merdivenden aşağı indiğini görse, o kimsenin ticaretinde düşüklük meydana gelir, artık kar edemez.
Yükseğe çıkmak : Yüksek bir çardağın en yukarısına çıktığını gören kimse Cennetin en yüksek derecesine vasıl olur.
Onun yüksek yerine çıkmaksızın biraz aşağıda durdurulduğunu görse, ölümden sonra Cennetin yüksek derecelerine çıkmaktan men edilir.
Yüksek cami : Merdivenle çıkılan yüksek mescidi görmek, yanında bulunan şey--"den cimrilik yapıp vermeyen kimseyi görmeye delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Asansör Balkon Basamak Cami merdiveni Çardak Çatı Çatı kat Çıkmak eski merdiven inmek Merdiven Merdiven basamakları Merdivenden inmek Mescid Teras Yrümek Yüksek cami