Rüyada Yeşil tarla görmek

Yeşil tarla ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Başkasının yeşilliğini ölçmek : Sahibini tanımadığı halde yeşillik bir yeri ölçtüğünü gören kimsenin ibadet sahibi birisi olduğuna; eğer birisinin evini ölçtüğünü görse o kimse o adamın halini sormasına delalet eder.
Yeşil ot türü : Yeşil ve aslı bilinmeyen ve nebatat olan bir yere sahip olduğunu gören kimse din ve takva sahibi kimsedir.
Eğer o nebatat bilinirse, isabet edecek dünyalık, elbiseden yeşilliğe nisbet edilen şeyin kıymet ve miktarı kadar olur.
Kendi ekinine bir afet ve bela eriştiğini gören kimsenin bu gibi afetlerden emin olmasına ve ekini için korktuğu şeyden kurtulmasına delalet eder.
Ziraatta yeşil : Ziraatın hepsinde görülen yeşillik islamdir.
Bu isterse buğday, arpa, susam, pirinç, darı ve bakla yeşili olsun bir kimse bir yere malik olduğunu ve o yerin cevheri bitki yeşilliğinde olsa, bu yeşillik ancak islamdir.

Pratik yeni tabir sistemi: Arazi arazi ölçmek Bakla Buğdayi arpa Çiftlik Darı Elbise ve başka şeylerin yeşilliği Futbol sahası Mısır otlu tarla pirinç Spor sahası susam Tarla Yeşil Yeşil alan Yeşil arpa Yeşil bakla Yeşil bitki Yeşil buğday Yeşil darı Yeşil ekin Yeşil orman Yeşil ot Yeşil pirinç Yeşil saha Yeşil susam Yeşil tarla Yeşillik Ziraat ölçmek ölçü